Jaroslav Dufek (uprostřed).

Jaroslav Dufek (uprostřed). Foto: archiv ČT

Četnické humoresky zase obchází smrt: Zemřel zemský velitel Jaroslav Dufek

Smrt si vzala další hvězdu seriálu Četnické humoresky. Po úmrtí Erika Parduse alias nadstrážmistra Zahálky, představitele plukovníka Kostrouna Karla Janského a Ladislava Lakomého, jenž si zahrál pokladníka Komyše, v pátek bohužel zemřel i brněnský patriot a představitel zemského četnického velitele Jaroslav Dufek (†77). Herec a oblíbený dabér (namluvil například naftového magnáta Cartera McKaye v seriálu Dallas) podlehl krátké vážné nemoci.

Ode dneška je v brněnském Mahenově divadle, jehož byl desítky let Dufek stálicí, vystavena kondolenční kniha. Divadlo na svém webu uvádí, že přišlo o velkého herce, drahého člena souboru, váženého kolegu a přítele.

Dufek získal v roce 1995 cenu Thálie za roli starého Karamazova v Dostojevského Bratrech Karamazových. Na divadelních prknech sklízel řadu úspěchů. V televizi se objevoval méně často, naposledy letos natáčel televizní cyklus Okno do hřbitova. Častěji se podílel na dabingu. Diváci znají jeho hlas například ze seriálů Doktor z hor, Komisař Rex nebo Kung Fu: Legenda pokračuje. Za své dabérské umění získal Cenu Františka Filipovského.

Poslední rozloučení s Jaroslavem Dufkem se bude konat ve foyer Mahenova divadla. Datum a čas zatím nejsou stanoveny. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků