Zuzana Belohorcová

Zuzana Belohorcová Michaela Feuereislová

Zásoby jídla, panika, chaos a příprava na ničivý hurikán: Vystrašená Zuzana Belohorcová zůstává i s dětmi opevněna doma v Miami

9. září 2017 11:50

Moderátorka Zuzana Belohorcová (42), která s rodinou žije v Miami, se připravuje na ničivý hurikán. Bývalá moderátorka Peříčka se nakonec rozhodla zůstat na místě, což mnozí nechápou. Věří, že barák, ve kterém bydlí, silný hurikán vydrží. Moc možností celé rodině ostatně ani nezbývalo, protože na silnicích panují dopravní zácpy a všechny lety jsou vyprodané.

„Upřímně, nedá mi nenapsat a vysvětlit naše rozhodnutí, proč zůstat. Portofino Tower, barák, ve kterém žijeme, je jeden z nejlépe postavených, bytelných baráků na South Beach se železobetonovými základy postavený na pilotách, který už přežil nejeden hurikán. Takže v momentě, kdy byla nařízena ve čtvrtek ve 12 hodin první evakuace už bylo pozdě někam letět,“ napsala na sociální síti Belohorcová s tím, že všechny lety byly vyprodané a nastal chaos a panika.

„Proto jsme se rozhodli s dalšími pětadvaceti rodinami z Portofino, věřte mi, nejsou to blázni jak píšete o nás, ale jsou to milující rodiče, kteří chtějí pro své děti to nejlepší a nikdy by neriskovali své životy, celou tu zkázu přečkat společně v lobby baráku, které je na vyvýšeném čtvrtém patře výškového baráku. Celé lobby má protihurikánová okna a je zabarikádované železnými deskami. K dispozici jsou nám zdravotníci a security v baráku, který má své vlastní generátory na elektriku, protože nejhorší situace nastane po řádění hurikánu,“ dodala Belohorcová, jež je s rodinou připravena na všechno.

„Všude bude vše zatopené, bude chaos a panika, takže věřte mi, nejsme žádné naivky, ale jsme dobře připraveni i na tuto situaci. Máme zásoby jídla a vody na několik týdnů, nejsme blázni, kteří si touží udělat fotky a videa hrozícího hurikánu, ale jsme milující rodiče, kteří v dané situaci museli udělat rozhodnutí a doufáme, že jsme se rozhodli správně. Věřte mi, máme z hurikánu velký respekt a velkou pokoru, a lítost nad lidmi, které už řádění tohoto ničivého hurikánu zasáhlo. Přesto mě mrzí zákeřné komentáře od lidí, kteří ani nemají páru o tom, co se tu děje a hodnotí pouze z toho, co vidí v televizi,“ uzavřela moderátorka.

Doufejme, že celá rodinka nakonec následky ničivého živlu přečká v pořádku a nic se nikomu nestane. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků