Jiří Pomeje s manželkou Andreou Pomeje

Jiří Pomeje s manželkou Andreou Pomeje Herminapress

Jiří Pomeje: Ozařování nepomohlo? Herci bojujícímu s rakovinou oznámili nepříjemné zprávy

Těšil se, že odbouchne šampaňské a poslední pekelný půlrok, kdy bojoval s rakovinou hrtanu, hodí za hlavu. Jenže Jiřímu Pomejemu (✝54) nyní lékaři oznámili něco, co ho opravdu stojí hodně psychických sil!

„Byl jsem na vyšetření, při kterém mi zavedli do nosu kameru a vše jsem viděl na obrazovce v přímém přenosu. Rakovina je sice téměř s jistotou vypálená, ale objevily se tam poblíž jisté změny. Jsou tam malinké bulky. Lékaři zatím pevně věří, že jde jen o následek ozařování, že až mi krk splaskne, i tohle zmizí. Když ne, odeberou vzorek a udělají histologii. Za čtrnáct dní by mělo být jasno,“ prozradil Super.cz Pomeje.

Nejistota ho samozřejmě ubíjí. „V posledních dnech nenaspím za den víc než dvě hodiny. Je to hrozné. I když se snažím být sebeoptimističtější, sem tam mě chmury přepadnou a přemýšlím o tom, jaké by to bylo, kdyby to dopadlo špatně. Ale naštěstí to není často,“ přiznal nám herec.

Zatím se snaží zabavit aspoň knihou, která by měla vyjít na jeho narozeniny v prosinci a v níž by kromě jeho příběhu měly být i vyjádření odborníků a zkušenosti lidí, kteří se na něj obracejí.

„Chci, aby se kniha jmenovala Ta svině se bojí smíchu. Člověk s touto nemocí musí být optimistický, jinak by se zbláznil. Ale někdy to je těžké,“ dodal. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků