Marie Málková v seriálu Kapitán Exner Video: FTV Prima

To nebyla velká role. Krásná herečka ‚zemřela‘ hned v prvním díle seriálu. A navíc dost brutálně

26. srpna 2017 10:48

Herečka Marie Málková zažila v pražské ZOO zajímavé natáčení seriálu Kapitán Exner, tedy jednoho jeho dílu, abychom byli přesní. Hned v úvodní epizodě seriálu na ni smrtelně zaútočí hroch.

„Scéna se natočila rychle, protože jsme měli jen jeden pokus. Spíše trvalo ji dobře připravit a vše naplánovat a rozzáběrovat,“ prozradila herečka, která prokázala profesionalitu, když odmítla dublérku. „Samozřejmě jsem do toho šla, až když jsem se přesvědčila, za jak silnou mříží je skutečný hroch zavřený,“ smála se. V nádrži ji tak nečekalo nic jiného než studená voda. „Neopren použít nešel, bylo už rozehrané oblečení, ale šlo opravdu jen o jeden záběr, vše bylo rychle hotové,“ mávla rukou.

I když její postava s úvodní epizodou i skončí, natáčení ocenila. „Jako herec máte někdy možnost dostat se na místa, kam se jinak opravdu nedostanete, jako třeba teď se vykoupat v hroším jezírku v pražské ZOO,“ smála se herečka, která mimochodem hrochy pozorovala i v jejich přirozeném prostředí. „Když jsme byli s kamarády v Africe v Okavangu, viděla jsem, jak teritoriální zvíře hroch je, a co dovede. Potkat bych se s ním opravdu nechtěla, neskončilo by to jinak než v tomto filmovém záběru,“ poukazuje na fakt, že hroch je velmi nebezpečné zvíře a je radno se od něj držet dál. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků