David Svoboda

David Svoboda Foto: archiv KTRC (3x)

Zlatý olympionik David Svoboda definitivně ukončil kariéru: Bude z něj herec, moderátor nebo model?

V sobotu na Lipně, na závodě terénních běhů, zlatý olympionik v moderním pětiboji David Svoboda oznámil, že definitivně ukončil svou reprezentační kariéru. Jakým směrem se dál vydá jeho pracovní kariéra? Ti, co se účastnili terénních běhů nebo se jen tak rozhodli strávit sobotní odpoledne na břehu Lipna, mohli vidět Davida Svobodu poprvé v roli herce. Tím se ale asi takhle najednou nestane.

Na Lipně se totiž natáčely akční exteriérové scény seriálu Modrý kód, ve kterých si David zahrál roli běžce. Před kamerou se mu moc líbilo, a prý mu to docela šlo. „Je velmi komunikativní, na kameru fotogenický, přirozený, přitom nepřehrává, myslím, že by mohl hned před kamerou zůstat nastálo,“ nechala se slyšet Míša Nosková, která s ním jednu ze scén ztvárnila.

Budou se tedy jeho budoucí kroky ubírat světem šoubyznysu? Stane se z něho filmová hvězda? Nebo přesedlá na roli moderátora jako olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle (45)? „Je to a bude to pro mne velký zlom, velké životní změny. A to nejen v pracovním, ale i v osobním životě. Když už se rozhodnu do něčeho jít, jdu do všeho s plným nasazením, zasahujeme mi to do všech oblastí mého života, tak uvidíme,“ řekl David.

Kam jeho kroky povedou, ale neprozradil. Chce to odhalit až na začátku září. Ono „odhalení“ se totiž finalizuje a vypadá to, že se bude jednat o něco skutečně velkého. I přes definitivní ukončení kariéry je David skutečně v dobré kondici. Po natáčení si „jen tak“ bez tréninku vyběhl druhý ze závodů – půlmaraton po trati, která vedla nejen kolem Lipna, ale i nahoru a dolů stezkou korunami stromů. A doběhl ve své kategorii na třetím místě. Medaile, kterou vyhrál, však bude, zdá se, poslední. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků