Shania Twain se bude už zase loučit s publikem.

Shania Twain se bude už zase loučit s publikem. Profimedia.cz

Hudební hvězda přelomu tisíciletí namíchla fanoušky: V roce 2015 se rozloučila vyprodaným turné, teď oznámila další

Ukončit kariéru koncerty ve vyprodaných halách je snem každého umělce. Problém ovšem nastane v momentu, když po rozlučkovém turné přijde comeback. V Česku se nečekaně na jeviště vrátila Marie Rottrová, na severoamerickém kontinentu se stejně zachovala Shania Twain (51).

Kanadská hudební hvězda v 90. letech zkombinovala country s popem a stala se hudebním fenoménem. Její alba lámala prodejní rekordy a singly jako You´re Still the One či Man! I Feel Like a Woman drtily hitparády v Severní Americe i Evropě. Úspěšně vkročila i do 21. století s albem Up!, na němž zazněly hity I´m Gonna Getcha Good a Ka-Ching!. A pak se po zpěvačce slehla zem.

V roce 2015 Shania Twain oprášila své písně a s publikem se rozloučila svým Rock This Country Tour. O lístky byl vzhledem k tomu, že se prodalo přes 85 miliónů kopií jejích alb, značný zájem. Zpěvačka tehdy dala sbohem hudebnímu šoubyznysu ve velkém stylu. Vyprodala koncerty ve 48 amerických a kanadských městech.

Letos ovšem Shania vydala po patnáctileté pauze nové album Now, a když zjistila, že má stále věrné publikum, oznámila termíny dalšího turné, s nímž v příštím roce opět projede Kanadu a USA. Řada obdivovatelů country hvězdy je comebackem nadšená, ale zpěvačka zároveň namíchla spoustu fanoušků, kteří za jejím chování vidí jen kalkul a touhu obohatit se. Spousta z nich v naštvaných komentářích parafrázovala její hit That Don't Impress Me Much (Tohle na mě neudělalo moc dobrý dojem). 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků