Adam a Vladimír Mišíkovi ve videoklipu pro film Bajkeři Video: Adam Mišík

Adam Mišík poprvé zpívá s tátou: Na starou písničku Vladimíra Mišíka natočili klip pro nový film

Komedie Bajkeři režiséra Martina Koppa podle scénáře Petra Kolečka v průběhu srpna představí první ukázky. Pro film s muzikou Jana P. Muchowa vzniklo také jedno hudební překvapení. Herec a zpěvák Adam Mišík natočil spolu se svým otcem Vladimírem Mišíkem poprvé v životě duet! Snad nejslavnější Mišíkova skladba – Variace na renesanční téma – se tak dočkala nové verze, kterou doprovází i stejně povedený videoklip.

Kultovní skladba pochází ze sedmdesátých let a přežila nejen období komunistické diktatury. Text napsal předčasně zesnulý básník Václav Hrabě pravděpodobně již v první polovině šedesátých let, báseň se údajně dochovala naťukaná na rubu krabičky od cigaret. Zhudebnění se dočkala v době, kdy Vladimír Mišík hledal repertoár pro vystupování pouze s kytarou.

Poprvé skladba v podobě, jakou ji známe dnes, zazněla na koncertě na brněnské koleji na Purkyňkách a v květnu 1977 v rámci pražských Jazzových dnů v Lucerně. Z písničky se stal hit, a tak ji kapela ETC natočila na své album z roku 1979, nazvané 2.

Pod novým aranžmá Variace na renesanční téma je podepsán skladatel Jan. P. Muchow, který vše konzultoval právě s Vladimírem Mišíkem. „Hudebně jsem v nové verzi nechtěl dělat žádnou revoluci, ale snažil jsem se aranžmá skladby připravit tak, aby bylo přirozené jak Vladimírovi, tak Adamovi," uvedl.

Rovněž Adam Mišík přiznává prvotní váhání. „Upřímně řečeno, na začátku se mi do toho moc nechtělo, ale nakonec jsem se nechal přesvědčit, a vyšlo to moc hezky a jsem za to rád. Já se takových věcí docela bojím, a navíc jsme s tátou nikdy nic společně nenahrávali a ani příliš společně nevystupovali, ale nakonec jsme si řekli: Proč ne? Byl to moc hezkej moment, být s tátou ve studiu,“ mínil.

V kinech si s komedií Bajkeři budete moci prodloužit léto od 19. října, kromě Adama Mišíka uvidíme v hlavních rolích Hanu Vagnerovou, Jana Komínka, Vojtu Machutu, Celeste Buckingham, Pavla Nečase, Tomáše Matonohu, Vandu Hybnerovou, Michala Suchánka, Štěpánku Fingerhutovou, Esther Lubadiku a Julii Šurkovou. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků