Patrik Eliáš je zpátky v Česku. Super.cz

Eliáš po ukončení profesionální kariéry doma krásné manželce překáží. Kde sympaťák hledá nové uplatnění?

V dubnu ukončil Patrik Eliáš po jednadvaceti letech kariéru profesionálního hokejisty. Sympatický sportovec už absolvoval s manželkou, bývalou rosničkou Petrou Eliáš Volákovou, a dvěma dcerami, Sophií Gabriellou a Kailou Patricií, stěhování zpět do Čech, kde by se rád na nějakou dobu usadil.

„Rozhodli jsme se strávit další školní rok v Česku. Holky budou navštěvovat anglickou školu, aby si udržely angličtinu, kdybychom se náhodou zase vraceli zpátky. Dáváme tomu čas a uvidíme, jak budeme všichni spokojení,” řekl známý hokejista a dále uvedl: „Bude to velká změna pro nás i pro děti. Praha nabízí hodně možností, o to nám šlo, a to bylo to primární.”

Eliášovi mají za sebou náročné období plné přesunů, a tak si prý letošní prázdniny rádi užijí v České republice. „Poslední měsíce jsme zažili hodně cestování, ještě ani nemáme kompletně vybaleno, takže asi zůstaneme tady. Jelikož je ale Praha v centru Evropy, tak možná na nějaký prodloužený víkend vyrazíme,” řekl Patrik na večírku k tenisovému turnaji Advantage Cars Prague Open.

Hokejista se nám svěřil, že má nyní hodně volného času, s čímž se zatím hůře vyrovnávají jeho manželka a děti. Hodlá si Patrik tedy najít práci? „Kdybych byl rozhodnutý zůstat ve Státech, tak bych přijal nějakou z několika zajímavých nabídek. Tady v Česku se ale budu rozkoukávat. Člověk potřebuje nějaký čas si odpočinout a získat čerstvý náhled na to, co mě bude bavit,” řekl Patrik Eliáš. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků