Evelina Meyer (30) ze Švédska

Evelina Meyer (30) ze Švédska Foto: Super.cz/ Profimedia.cz

Jen tři dny ji podle lékařů dělily od smrti vyhladověním: Mladou Švédku (30) zachránilo cvičení

Drasticky hubnout začala ve svých osmnácti letech. Hladovění jí přišlo adekvátní hlavně proto, že se nenáviděla. Myslela, že štíhlá postava ji zbaví mindráku, který si s sebou nesla od dětství z posměšků spolužáků, a její psychóza gradovala po rozvodu rodičů.

Třicetiletá Evelina Meyer ze Švédska málem přišla kvůli anorexii o život. Nejedla a do toho intenzivně cvičila. Jak to asi mohlo dopadnout? Brzy se jí situace vymkla z rukou. Už neměla sílu ani zajít si na procházku. Postupně ztratila čich a chuť. Co však bylo horší, i chuť k životu.

Když se konečně ocitla v nemocnici, lékaři se zděsili. Nedávali jí šance na přežití, a dokonce jí řekli, že má jen tři dny na to, aby se rozloučila se svými blízkými. Tehdy se zaťala a řekla si, že to nevzdá. Během pár dní se jí podařilo přibrat neuvěřitelné tři kilogramy, pak už to šlo v kombinaci se cvičením samo.

Evelina je přesvědčená, že cvičení jí nakonec život zachránilo a vyplnilo propast v její duši. Dnes je jí třicet a pracuje jako trenérka v posilovně. Na svět přivedla dvě děti. 

Super.cz


Časová osa článků