Ora-Ïto je hvězdou světového designu

Ora-Ïto je hvězdou světového designu

Do Česka přijel jeden z nejslavnějších designerů světa

Hvězda světového designu, čtyřiatřicetiletý drobný Francouz s netypickým jménem Ora-Ïto přiletěl před pár dny do Prahy. Jeho začátky přitom vůbec nebyly hvězdné. Navrhoval designové výrobky, které nesly jména zvučných značek - Louis Vuitton, Swatch, Apple a Levi’s. Ty však o tom neměly ani tušení. Tak dlouho jejich jména používal, až mu nabídly práci, místo toho, aby Ora-Ïtu zažalovaly.

"Spousta zákazníků si chtěla tyto mé fiktivní výrobky koupit. Mohl jsem mít velké potíže, místo tohomě tyto firmy zaměstnaly,“ popisuje své začátky talentovaný designér. Dneska je v pozici, že mnozí kopírují jeho. „Nevadí mi to, myslím, že když vás někdo napodobuje, znamená to, že jste dobrý. Rozdíl je ale v tom, že já jsem nikoho nekopíroval. Nápady byly moje a originální, jen jsem používal jména známých značek,“ vysvětluje designér.

Ora-Ïto měl přitom odmalička jasno, že chce být návrhář. Jen následoval stopy svých rodičů.Inspiraci nachází v přírodě a každodenním životě. „Můj život se skládá z práce, párty, párty, práce a párty. Ale i když jsem zrovna na párty, v podstatě pracuji,“ usmívá se francouzská celebrita. Ora-Ïto je v Čechách známý zejména díky jedné velké společnosti, pro kterou navrhuje designové kuchyně a spotřebiče. Sám přitom nevaří. „Mohou snahou je, aby lidé dostali za super cenu designovou, funkční a jednoduchou kuchyň, která má nádech luxusu,“ říká sympatický návrhář. 

Super.cz


Časová osa článků