Exkluzivní test povlečení a ručníků: Porazí klasická bavlna módní bambus?

Bambus a bavlna mají mnoho podobných vlastností, přesto se od sebe odlišují některými svými specifickými parametry. Oba materiály jsou přírodního charakteru, jejich vlákno pochází z rostlin. Bavlna je sbírána v chomáčích z puklých tobolek bavlníku, zatímco bambusová vlákna jsou získávána ze stonků rostliny. Každá z tkanin poskytuje jiné výhody.
Dva materiály, bezpočet úprav

Dva materiály, bezpočet úprav

Povlečení Natura je z bavlněného saténu. Ten je jemný, velmi příjemný na dotek a jeho výhodou je, že neklouže. V zimě hřeje, v létě chladí. Přirozený lesk je výsledkem atlasové vazby jemně česaných přízí. Podobné odstíny zemitých barev najdeme i na povlečení Veronica. To je ovšem vyrobeno z bambusu a jeho přednosti jsou odlišné. Oceníte u něj především silnou absorbční schopnost, která přijde vhod v letních měsících, kdy se tělo přirozeně více potí. Bambus navíc eliminuje přes 70 % bakterií ze svého povrchu.

Koupit
nyní na Bonatex.cz
Napínací prostěradla – drží jako přibitá

Napínací prostěradla – drží jako přibitá

Možná si říkáte, že prostěradla jsou všechna skoro stejná, ale není to pravda. Když se zaměříme pouze na prostěradla opatřená gumou, najdeme rozdíly především ve struktuře materiálu. Napínací prostěradlo může být i tkané, ale daleko častěji se setkáme s pružným úpletem. V bavlněném provedení to bude 100% bavlněný jersey, který je velmi hladký a příjemný na dotek. Bambusová verze napínacího prostěradla má vyšší gramáž a jeho strukturu tvoří smyčkové froté. Díky svým antibakteriálním vlastnostem je ideální pro alergiky.

Koupit
nyní na Bonatex.cz
Povlečení – komfort vyžaduje savý materiál

Povlečení – komfort vyžaduje savý materiál

Bavlnu najdeme v různých úpravách. 100% renforcé, ze kterého je povlečení Niran, vyniká extrémní jemností a hebkostí použitých přízí. Má zvýšené absorpční schopnosti, díky kterým výborně odvádí tělesnou vlhkost, vyrovnává teplotní rozdíly, a navíc je odolné proti oděru. Vzor povlečení Retro napovídá, že je vyrobeno z bambusu. Bambusové vlákno má skvělé termoregulační vlastnosti, je prodyšné a noční pocení tak omezuje na minimum. A pokud se přece jen zpotíte, bleskově a beze zbytku vlhkost pohltí.

Koupit
nyní na Bonatex.cz
Bambusové ručníky – nízká gramáž, vysoká savost

Bambusové ručníky – nízká gramáž, vysoká savost

Nejdůležitější koupelnovou textilií je bezpochyby ručník nebo osuška. Ta má být především savá, musí dobře přijímat vodu. Bavlněný froté ručník Kréta je klasika prověřená léty. Vysoká gramáž 500g/m2 jej řadí do kategorie hutných silných „froťáků“. Bambusové ručníky a osušky Verde mají gramáž o trochu nižší, ovšem mimořádná savost bambusového vlákna zaručuje jeho funkčnost. Při praní froté ručníků, ať už jsou z bavlny či bambusu, bychom měli zapomenout na aviváž. Ta může slepit vlákna a snížit tak jeho nasákavost.

Koupit
nyní na Bonatex.cz
Župany – pohodlí nesmí nic rušit

Župany – pohodlí nesmí nic rušit

Pokud nevlastníte kvalitní župan, určitě si jej pořiďte. Alespoň jednou ochutnejte sladký život županového povaleče. Existují totiž lidé, kteří župan ve svém volnu prakticky nesvlékají. Sáhnete-li po modelu Terry Grey, můžete čekat následující zážitky. Je hladký a lehký, ze 100% bavlněného úpletu, který je příjemný na těle a vy v něm vždy budete vypadat upraveně. Hledáte-li ale župan, který použijete místo osušky, volte materiál z bambusového vlákna. Župan Kaj je extrémně savý a osuší vás do poslední kapky. Protože bambus absorbuje až 3x více vlhkosti než bavlna.

Koupit
nyní na Bonatex.cz

Časová osa článků