Vévodkyně Kate byla ozdobou dostihů.

Vévodkyně Kate byla ozdobou dostihů. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Vévodkyně Kate na dostizích zastínila i královnu: V krajkových šatech za 135 tisíc ukázala nožky

Dostihy v Ascotu nejsou jen přehlídkou rychlých koní. Dámy se na významné události předhánějí v tom, která vynese nápaditější outfit, přičemž nevětší důraz je kladen na kloboučky.

Přehlídku koní a šatů tradičně navštěvuje britská královská rodina. Návštěvníci dostihů tak měli jedinečnou možnost zahlédnout téměř kompletní aristokracii Spojeného království. Dostihy svou přítomností poctila samotná královna Alžběta II. Nejdéle vládnoucí britská panovnice se v úterý předvedla v hráškově zeleném kostýmku v doprovodu svého manžela Philipa. Ten však záhy skončil se zdravotními komplikacemi v nemocnici.

Ve středu se tak královna na závodiště vrátila bez něj, tentokrát ve žlutém outfitu. Místo Philipa ji doprovázel její syn Charles s partnerkou Camillou. Největší pozornosti se však dočkala vévodkyně Kate (35). Na dostihy oblékla bílé krajkové šaty z módního domu Alexander McQueen v hodnotě 135 tisíc korun. Průsvitný model ji sice halil až ke krku, ale k vidění byly její nožky. Když si Kate stoupla proti světlu, bylo možné její přednosti obdivovat od země až k pasu. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků