Steven má z imitování Cher slušný byznys.

Steven má z imitování Cher slušný byznys. Foto: Super.cz/Profimedia

Syn misionářů si jako imitátor Cher vydělal už neuvěřitelných 15 a čtvrt miliónu

Jako dítě byl Steven Andrade (40) kvůli svým příliš ženským rysům často terčem šikany. „Často jsem měl celé tělo samou modřinu, ale skrýval jsem je a nikdy o nich nikomu neřekl,“ vzpomíná na špatné časy. Teď za jedno vystoupení, při němž imituje popovou ikonu Cher (71), inkasuje téměř padesát tisíc korun.

Vystupuje v téměř přesných replikách jejích slavných kostýmů, ale sám se od plastických chirurgů nechat přešít nehodlá. Zatímco většina imitátorů si něco sem tam vylepšit nechá, Steven zůstává přirozený. V Cher se transformuje pouze za pomoci make-upu.

Se svým idolem se už pětkrát sešel a teď o ní mluví jako o staré kamarádce, která ho nejednou vychválila pro to, jaký je, jak prý ona říká „báječný a autentický“.

„Nikdy jsem neměl v úmyslu být královnou travesty show, ale tím požehnáním už jsem toho tolik dosáhl,“ říká Stephen a bilancuje: „Už jsem se dostal dál než kterýkoliv z tyranů, kteří mě mučili za to, kým jsem.“

Původně kvůli svým výrazným lícním kostem imitoval v jednom klubu Alanis Morissette, ale jeden z místních promotérů si všiml jeho potenciálu. „Dal jsem si make-up a on mi začal tvrdit, že jsem jako Cher,“ směje se Steven. „Trapné bylo, že jsem v té době vůbec netušil, kdo to Cher je.“

Steven je dítětem ze silně věřící rodiny. Jeho rodiče, misionáři, se jeho i jeho sestru snažili vychovávat odtržené od reality. Oba třeba nesměli kvůli příliš mnoho špatným vlivům koukat na kabelovou televizi. Dodnes jeho rodiče o jeho alter egu v podobě Cher nemají ani tušení.

On sám je přesvědčen, že jeho úspěchu pomohl i omyl časopisu Roling Stone, který na obálce v roce 2013 omylem vytiskl jeho fotku místo obrázku Cher. Ta si ho ostatně už také najala, aby dělal návnadu pro paparazzi, když si chtěla vychutnat trochu klidu. A podařilo se.

Když není Stephen na jevišti, někteří lidé jsou z jeho mužské podoby doslova zaskočeni. „Jsem normální chlap. Jezdím na kajaku, rybařím, renovuji svůj dům,“ říká. „Nežiju nijak okázale, takže lidé jsou v šoku, když zjistí, co jsem zač.“ 

Super.cz


Časová osa článků