Objevte překrásné pláže a úchvatné památky v Itálii

Slunce, teplé průzračné moře, výborný servis, množství památek i rozmanité nádherné pláže – to je Itálie, země provoněná parmskou šunkou, pizzou, sýrem, olivami a dobrým vínem. Pokud k tomu přidáte ještě půvabnou a různorodou přírodu a bezstarostné spontánní obyvatele, je jasné, proč se tato země tradičně skví na předních pozicích oblíbených destinací.
Za přírodními termály do Ischie

Za přírodními termály do Ischie

Zelený ostrov plný přírodních krás, památek a zajímavostí. Na Ischii vyvěrá více jak 100 pramenů, a naleznete zde nespočetné množství míst, kde se můžete vykoupat v minerální a termální vodě o různé teplotě – od 37 až do 39 °C. Jedná o kombinace tzv. římské sauny, různých bazénů s termální vodou a bazénů s mořskou vodou nebo písečných pláží. To vše uprostřed bohaté zeleně a zajímavé architektury. Dovolená na Ischii je tedy nejen odpočinková a relaxační, ale i léčivá…

Rezervovat
nyní na www.eximtours.cz od 10 890 Kč včetně DPH
Relaxace i léčebné kúry v Poseidonových lázních

Relaxace i léčebné kúry v Poseidonových lázních

Na západní straně ostrova leží u otevřeného moře městečko Forio. Od nejznámější pláže Citara, s jemným bílým pískem, vstoupíte pompézní bílou branou do Poseidonových zahrad. Sám vládce moří tu v nadživotní velikosti, obklopen překrásnou vegetací, ostřížím zrakem sleduje cvrkot ve dvaceti dvou bazénech, naplněných různě teplou vodou různého složení. Mimo termálních bazénů zde najdete i bazén s mořskou vodou, dětské bazény, Kneipovy lázně, Japonský bazén, saunu, masážní křesla a ve slunečních lázních další rehabilitační a kosmetické služby. Areál poskytuje i nabídku stravování a náleží k němu i mořská pláž.

Rezervovat
nyní na www.eximtours.cz od 10 890 Kč včetně DPH
Pýchou Kalábrie jsou pláže

Pýchou Kalábrie jsou pláže

Na samé špičce italské boty leží Kalábrie – a zde se dočkáte překvapivého klidu. Pobřeží Kalábrie je omýváno z jedné strany Tyrhénským a z druhé Jónským mořem. Obě pobřeží mají přibližně stejnou délku, a zatímco u Tyrhénského moře převažují klidné písečné pláže, na jónské straně jsou výborné podmínky i pro surfování. V Kalábrii není důvod pro stres, na plážích se netísníte a voda je průzračná, čistá a příjemně prohřátá. Mys Capo Vaticano se strmými útesy do moře, starobylá Tropea nebo přístavní městečko Pizzo s unikátním jeskynním kostelem Piedigrotta. Je tu krásně, a to nejen na plážích, které patří do první dvacítky těch nejkrásnějších na světě.

Rezervovat
nyní na www.eximtours.cz od 12 990 Kč včetně DPH
Ostrov s královnou Etnou – Sicílie

Ostrov s královnou Etnou – Sicílie

Největší ostrov Středozemního moře s majestátnou činnou sopkou. Projděte se v uličkách horských vesniček nebo starobylými městy, šplhejte ke kráterům. Najdete tu i krásné písečné pláže a samozřejmě i vyhlášenou italskou kuchyni a výborné víno. Objevte starodávné Syrakusy – archeologické naleziště z dob antického Řecka. Uvidíte řecké divadlo, v němž se hrají klasická představení, Hieronův oltář, jeskyni Dionýsovo ucho i románský amfiteátr. Navštivte ostrov Ortigia, fontánu Arethusa i Piazza Duomo. Příznivci historie neopomenou muzeum vykopávek Museo Archeologico Regionale. Zajímavá je prohlídka katakomb Catacombe di San Giovanni – jsou nejstarší na ostrově a druhé největší na světě.

Rezervovat
nyní na www.eximtours.cz od 12 190 Kč včetně DPH
Malebný klenot Středomoří – Sardinie

Malebný klenot Středomoří – Sardinie

Věřte, že tím klenotem není náhodou. Moře tu má takovou barvu, jakou nikde jinde v Evropě nenajdete. A její pláže jsou přirovnávány k těm v Karibiku. Na mysu Capo Caccia navštivte jeden z nejkrásnějších přírodních klenotů celého Středomoří – Neptunovu jeskyni. Oblíbený je výlet do středověkého městečka Bosa, které leží u jediné splavné řeky Sardinie. Vyplujte po ní na romantickou plavbu do vnitrozemí, ideálně s ochutnávkou vína a typických místních koláčků. Dalším půvabným místem je starobylé městečko Castelsardo. A na svůj seznam zařaďte i město Alghero. „Malá Barcelona“ vás uchvátí nejen svou historií a množstvím památek, ale i jedinečným pobřežím s rozeklanými útesy a panenskými plážemi.

Rezervovat
nyní na www.eximtours.cz od 17 290 Kč včetně DPH

Časová osa článků