Jaromír Nohovica

Jaromír Nohovica Foto: hermina.cz

Fíha! Nohavica se v písničce tvrdě vysmívá Bílé. Neuvěříte, jakými slovy ji častuje!

Folkový bard, zpívající básník, miláček miliónů. Taková přízviska lidé dávají nejúspěšnějšímu hudebníkovi Česka za posledních dvacet let Jaromíru Nohavicovi (68). Možná ale přijde o pár příznivců, kteří kromě něj zbožňují i Lucii Bílou (55). Přečtěte si, co o ní zpívá!

Nohavica na letošních koncertech představuje písničku Mě snad jebne, což je jakýsi protestsong naštvaného ostravského chlapíka, který nestíhá sraz s partnerkou a cestou za ní všechno okolo komentuje. Takže i rozhlasové vysílání.

„Z rádia tu zpívá Bílá, to vám povím, to je síla, řve, jak by ju mordovali, kde tu manekynu vzali?“ pěje Nohavica a lidé v sálech se bortí smíchy.

Od lidmi zbožňovaného Jarka ale nikdo nemůže čekat, že by šlo o urážku. Do písničky chtěl prostě převést frustraci obyčejného ostravského týpka, který nadává na všechno okolo. Tedy i na Bílou, která mu přes rozhlasový éter náhodou přijde do rány.

Soudě dle reakcí lidí, včetně Pražáků, kteří song ocenili při Jarkově nedělním vystoupení Kabaretu BO! v stověžaté matce měst, se možná z jinak pěvecky nesmírně těžké písničky stane brzy hit! 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků