Režisér Steven Spielberg bude natáčet film o WikiLeaks.

Režisér Steven Spielberg bude natáčet film o WikiLeaks. Foto: gossip.elliottback.com

Steven Spielberg koupil práva na film o WikiLeaks

Steven Spielberg (64), jeden z nejvlivnějších hollywoodských režisérů a producentů, koupil práva na zfilmování dvou knih. Má v plánu natočit film WikiLeaks: The Movie.

Knihy o WikiLeaks: Inside Julian Assange´s War on Secrecy a Inside WikiLeaks a My Time with Julian Assange at the World´s Most Dangerous Website poskytnou podklad scénáři pro film o zakladateli kontroverzních webových stránek Julianu Assangeovi (39).

První z těchto knih napsali společně dva novináři listu Guardian, David Leigh a Luke Harding. Druhá pochází od zdroje Assangeovi ještě bližšímu: sepsal ji Daniel Domscheit-Berg, bývalý manažer WikiLeaks.

Filmový projekt zatím nemá pevně stanoveného režiséra ani scenáristu, ale už teď je srovnáván s filmem Všichni prezidentovi muži, který se zakládal na aféře Watergate.

Šéfredaktor listu Guardian Alan Rusbridger říká: "Odhalení, k nimž došlo v důsledku úniku bezprecedentního množství diplomatických depeší, změnila svět žurnalistiky navždy. Kniha WikiLeaks je napínavý popis sledu událostí, které vyústily ve známou aféru. Bude z toho skvělý film," řekl.

Assange si je své slávy vědom. Jak uvádí list Metro, tento australský novinář nedávno požádal o copyright na své jméno u Úřadu intelektuálního vlastnictví Spojeného království. Chce mít na své jméno výhradní právo při veřejných projevech, novinářské práci a i dalších aktivitách. 


Časová osa článků