Moderátor Richard Hammond s rodinou

Moderátor Richard Hammond s rodinou Profimedia.cz

Hororová autonehoda: Hvězda Top Gearu havarovala! Auto za 60 miliónů okamžitě shořelo

10. června 2017 20:20

Slavný britský sympaťák, moderátor Richard Hammond (47), měl ve Švýcarsku během natáčení strašlivou autonehodu. Bývalý moderátor Top Gearu nezvládl supersport Rimac Concept One, který poté, co projel mírnou zatáčkou, vylétl v kotrmelcích z alpské horské silnice. Údajně šlo o úsek, který byl momentálně uzavřen kvůli závodu Bergrennen Hemberg.

Hned na to, co sporťák na elektrický pohon za téměř 60 miliónů korun havaroval, začal hořet. Obrázky z místa ukazují obrovskou plamennou kouli kus od vozovky v St. Gallen. Požár pak zdolali místní hasiči. Hammond byl okamžitě převezen do nemocnice.

Zdá se, že má vážně poraněné koleno.

„Richard byl při vědomí a mluvil. Po havárii se sám dostal z auta ještě předtím, než vozidlo pohltily plameny... Byl letecky transportován do nemocnice v St. Gallen... Nikdo jiný v autě nebyl, ani se na nehodě nepodílel. Rádi bychom poděkovali místním zdravotníkům za jejich rychlou reakci...“ oznámila produkce pořadu The Grand Tour, pro níž Hammond natáčel a jež je následovníkem slavného Top Gearu, který léta běžel na BBC.

Příčina neštěstí prý zatím není známa a je předmětem šetření.

Spolupracovník Hammonda Jeremy Clarkson později napsal na Twitter: „Jednalo se o největší a nejděsivější náraz, jaký jsem kdy viděl, ale ač je to neuvěřitelné, Richard se zdá být naštěstí téměř v pořádku.“

Pro Hammonda jde o další z řady vážných autonehod v jeho životě. Třeba v roce 2006 havaroval v rychlosti 460 km/h a utrpěl poranění mozku. Tento rok v březnu zase spadl v Mozambiku během natáčení další řady pořadu The Grand Tour z motorky a jediné místo, kde podle jeho vlastních slov neměl modřinu, byl palec u nohy. 

Milan Kolář , Super.cz


Časová osa článků