Barbora Poláková v klipu k písni Krosna

Její život není jen přebalování a kojení: Dvojnásobná máma Bára Poláková má nový klip a připravuje desku

Herečka a zpěvačka Barbora Poláková (38) nedávno porodila druhé dítě, ale rozhodně není klasickou maminkou na mateřské. Kromě péče o dcery Ronju a Riku zvládla natočit nový klip, připravuje druhé album a uvidíme ji i na filmovém plátně.

Po klasicky hraných klipech k hitům Nafrněná a Generace připomíná svůj veleúspěšný debut, který získal mj. dvě ceny Anděl 2015 v kategoriích Objev roku a Píseň roku, a to videoklipem, v němž se mísí několik filmových technik.

Vznikl k písni Krosna pod taktovkou mladého japonského režiséra Kosuke Sugimota a jedná se minimálně v rámci domácí scény o naprosto unikátní počin. "Krosna je jedna z mých nejoblíbenějších písniček, proto jsem šťastná, že má svůj klip. Dotočili jsme k původní verzi, která je na desce, část písně, která vznikla spontánně při koncertech a je teď vlastně katarzním místem, bez kterého už si to ani neumím představit," říká k samotnému singlu Poláková.

Co se klipu jako takového týče, režisér Kosuke Sugimoto, který patří do nové vlny mladých japonských režisérů, specializujících se na animaci a její synchronizaci s hudbou (na kontě má již takřka 50 klipů ve své domovině nebo stage design a projekci pro projekt Michala Dvořáka Vivaldianno), pro jeho realizaci zvolil neotřelou kombinaci reálnými herci natočených záběrů, klasické i počítačové animace a digitální postprodukce.

"Postavy v klipu vycházejí z videa, kdy jsme natočili herce ve studiu a z těchto záběrů se následně vybral určitý počet obrázků, z nichž se překreslily siluety herců a dle jejich předlohy se nakonec vyřezali různé fáze na kartónový papír. Ty se potom znovu natočily snímek po snímku a vznikla tak vrstva s klasickou animací, tzv. stop motion animation. Další vrstvy pak vznikaly v počítači pomocí digitální animace. Úplně nakonec se pak natočilo video s Barborou Polákovou, respektive její obličej. Zde jsme opět vyřezali vybrané snímky a vsadili je na její animovanou postavu," popisuje detaily náročné metody Lukáš Skalník z mezinárodní firmy Eallin Prague.

Klip k písni Krosna ale není jedinou novinkou Barbory Polákové. Jak populární zpěvačka a herečka podotýká, pozvolna začíná vznikat materiál na její druhé album, který dává dohromady na soustředěních s pianistou Davidem Hlaváčem. Zkrátka nepřijdou ale ani ti, kdo by Barboru letos rádi viděli naživo, jen příležitostí bude oproti loňskému, koncertně nabitému roku, poskrovnu.

"Během tohoto roku bude koncertů maximálně deset. Tak jsem si to vnitřně nastavila a nechci z toho slevit. Chci se maximálně soustředit na nové album, a protože mám dvě miminka, už by to nešlo dát dohromady," komentuje to Poláková, kterou budeme moci na podzim, konkrétně od 30. 11. moci vidět také v kině ve filmu Kvarteto, v němž ztvárnila jednu z hlavních rolí, kvůli níž se mimo jiné učila rok na violoncello. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků