Filip Sailer není jen kuchař.

Filip Sailer není jen kuchař. Foto: archiv F. Sajlera

Tohle je opravdu „kluk v akci“: Známý kuchař řádí nejen v kuchyni, ale i za volantem závodního vozu

Myslíte si, že automobilové závody a umění v kuchyni nejdou k sobě? Naopak! Filip Sajler, který je hvězdou kulinářského pořadu Kluci v akci, již delší dobu aktivně závodí do vrchu za volantem několikasetkoňového soutěžního speciálu.

V oblasti automobilových závodů, které jsou jeho koníčkem, je držitelem dvou titulů Vicemistra České republiky a vítězem několika závodů do vrchu v Evropském šampionátu. Jeho příběh je o to zajímavější, že se k závodům dostal kdysi díky své manželce a tchánovi, přesněji známé závodnické rodině Jermanů, kterou zdobí nejeden významný vavřín.

„Když jsem poznal svoji ženu, která v té době už jezdila závodně kopce moc dobře, bylo jen otázkou času, kdy závodnická jiskra přeskočí i na mě. Auta jsem miloval od dětství, a tak nebylo co řešit,“ vzpomíná na své začátky v závodění Sajler. „Vaření jsem se věnoval hned po škole. Moc mě to bavilo a baví dodnes, kdy jsem ke všemu přidal také podnikání v tomto náročném oboru. Dneska zjišťuji, že závodění i vaření se vlastně může skvěle doplňovat, navíc když máte silnou oporu v rodině,“ míní.

Není tedy divu, že si Filip nenechá ujít svátek všech nadšenců automobilů. Jedná se o již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti Legendy, která proběhne 10. -11. června letošního roku v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích.

„Legendy jsou každoročním svátkem nás všech, co jsme propadli motorismu ve všech jeho podobách. Je až neuvěřitelný, jak na relativně malé ploše parku v Bohnicích dokážou pořadatelé narovnat stovky aut, od historických po soudobé, a stejně od produkčních po závodní. Miluju tu jedinečnou atmosféru, a proto, stejně jako loni, udělám hrozně rád některým návštěvníkům radost prožít tu závodní euforii na místě spolujezdce vedle mě. Když mohu sdílet s lidmi své umění kulinářské, tak proč ne i to závodní? Prostě si to společně užijeme!“ dodává Filip Sajler s úsměvem.

O tom, že Filip Sajler má v autech skutečně vytříbený vkus, svědčí i fakt, že jeho garáž ukrývá dva krásné exponáty italské značky Alfa Romeo. Právě za volanty historického speciálu Alfa Romeo Junior a moderního supersportu Alfa Romeo 4C v limitované edici sveze na uzavřené prezentační trati v areálu bohnické nemocnice během slavnosti Legendy několik vybraných návštěvníků. A slibuje, že to bude fakt jízda. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků