Skupina Identity je novým přírůstkem české hudební scény. Super.cz

Kluci na plakáty do dívčích pokojíčků? Tahle chlapecká partička chce ale dobýt nejen české kraje

Na české scéně se objevila nová chlapecká kapela Identity, do které její stvořitelé vkládají velké naděje. A věří v to i mladíci Márty, Marek, Patrik a Pavel, i když jejich skupina nevznikla někde na základce v garáži, ale dala je dohromady agentura díky castingu.

"Byli jsme osloveni agenturou, ale s Patrikem jsme se znali z televizní talentové soutěže Hlas Česko Slovenska," řekl nám Marek Relich. "Ale to byla náhoda a všichni jsme se už poznali a je to super," mínil rocker Martin Dufek.

Chlapci mají za sebou samozřejmě už nějaké hudební zkušenosti. "Já studuji šestým rokem populární zpěv na Pražské konzervatoři. Co mi dala škola, to mám, pak samozřejmě nějaké plesy a zábavy, na čemž člověk začíná," prozradil jmenovec slavného fotbalisty Pavel Nedvěd.

Patrik Malý už také dřív vystupoval, Márty zpívá i v muzikálech v Divadle Hybernia, Martin vystupoval s kapelou v rodném Zlíně už ve třinácti a dalších pár jich ještě vystřídal.

A jak si kluci, kteří na první pohled vypadají, že pocházejí z úplně jiných kruhů, porozuměli? "Každý jsme jiný, každý máme rád něco jiného, ale dokážeme se v mnoha věcech sejít, což je důležité. A navíc každý přinášíme do skupiny něco jiného, což je fajn," mínil Martin Dufek.

Skladby sice dostávají od agentury, ale není to tak, že by jenom papouškovali a kývali, prostor pro diskuzi prý je. "Dotváříme je do podoby, která vyhovuje nám všem, podílíme se aranžérsky a dělíme si jednotlivé party podle toho, jak nám sedí. V tom máme volnou ruku," upřesnil Martin Relich.

Chlapci mají jak anglické, tak české texty. Na prvním představení zazpívali dvě písně, přičemž k té české s názvem Neznámá se křtil i videoklip. "Budeme zpívat anglicky i česky, pro český trh. Hlavně si v Česku chceme udělat zázemí, ale máme i ambice jet do zahraničí, tak proto ta angličtina," vysvětlil Patrik Malý. "Myslím, že připravení na to jsme, ale že ještě nějaká příprava na to, aby to bylo fakt dobré, nás stále čeká," mínil Pavel Nedvěd. "Ale už máme pro jistotu zabaleno," smál se Martin Relich. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků