Michael Parks ve filmu Bible (1966)

Michael Parks ve filmu Bible (1966) Profimedia.cz

Herec (✝77), přirovnávaný k Jamesi Deanovi, se nahoty nebál: Takhle se na plátně obnažil jako biblický Adam

Svět filmu ve středu navždy opustil herec Michael Parks (✝77), který byl v mládí označován jako nástupce Jamese Deana (✝24). Legendárního fešáka, s nímž jej spojovala atraktivní vizáž, však přežil o více než půlstoletí.

Americký herec měl po svém otci předpoklady uspět jako sportovec. V 60. letech minulého století se však prosadil v Hollywoodu a publikum si získal už svým prvním filmem Bus Riley's Back in Town, který měl premiéru v roce 1965. Od smrti Jamese Deana tehdy uplynulo deset let a Michael Parks byl vnímán jako jeho nástupce.

O rok později si zahrál ve starozákonním eposu s prostým názvem Bible. Slavný režisér John Huston jej tehdy obsadil do role Adama, takže se před kamerou objevil převážně nahý.

Michael Parks se dokázal prosadit i jako zpěvák a o role neměl nouzi ani ve zralém věku. David Lynch mu svěřil roli v kultovním seriálu Městečko Twin Peaks, Quentin Tarantino si jej oblíbil natolik, že jej angažoval do svých filmů Kill Bill 1+2, Grindhouse: Auto zabiják i Nespoutaný Django. Pro Parkse měl slabost i Kevin Smith. Ten mu v roce 2014 svěřil hlavní roli v bizarním hororu Mroží muž. Herec si ještě loni zahrál v jeho filmu Yoga Hosers. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků