Foto z posledního vystoupení Věry Špinarové v televizi

Foto z posledního vystoupení Věry Špinarové v televizi Foto: reprofoto TV Nova/Tvoje tvář má známý hlas

Těsně před smrtí musela na operaci: Věra Špinarová (✝65) si ale velké životní změny dlouho neužila

Jen pár týdnů předtím, než zkolabovala při koncertě a čtyři dny na to skonala, byla ostravská zpěvačka Věra Špinarová (✝65) na operačním zákroku. Špatně viděla, takže si nechala odoperovat šedý zákal. Z nového zraku se ale dlouho neradovala.

Svěřila to její kamarádka a manželka Věřina bývalého chotě Ivo Pavlíka Heidi Janků (59).

„V poslední době byla v absolutní pohodě, připadala mi, že byla vitálnější. Přisuzovali jsme to tomu, že si nechala odoperovat šedý zákal. ‚Já už vidím i lidi před sebou!‘ říkala mi. Měla s tím totiž docela problém,“ svěřila se Těžkýmu Pokondru na Frekvenci 1.

„Měly jsme báječný vztah. Už kdysi jsme všichni fungovali jako rodina. Lidé asi vědí, že Věře jsem Ivoše (Pavlíka - pozn. red.) nepřebrala. Vídaly jsme se, telefonovaly si. Když Věra pracovala, Adam k nám chodil na víkendy, tak jsme se mu věnovali. A v posledních pěti letech to bylo ještě intenzivnější,“ vzpomínala Janků.

Ta odmítá obvinění, že Špinarovou zničil syna Adam, jak tvrdil Víťa Vávra.

„Věra byla rázná ženská, která si opravdu řekla, co chce. Kdyby opravdu nechtěla zpívat, tak prostě nezpívala a přes to nejel vlak. V únoru se mi chlubila, že to má super vymyšlené. Týden měla volno, a pak hrála jen ve středu a ve čtvrtek. Byla absolutně spokojená,“ brání Adama Pavlíka Janků.

A co říká na neuvěřitelný počet lidí, kteří se s oblíbenou zpěvačkou přišli rozloučit?

„Ostraváci takoví jsou. Když cítí, že se mají semknout, tak se semknou. Tohle byl přesně ten moment, kdy chtěli vyjádřit, že Věra byla jejich a chtěli jí za to poděkovat,“ dodala Janků. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků