Jiří Langmajer ve své první roli a dnes...

Jiří Langmajer ve své první roli a dnes... Foto: Archiv České televize/ Bontonfilm

Ve své první roli vypadal Langmajer jako ucho: O 34 let později z něj charizma doslova stříká!

Dnes patří k nejobsazovanějším, nejcharizmatičtějším, ale samozřejmě také nejlépe placeným českým hercům! Pojďme si ale připomenout první herecké kroky Jiřího Langmajera (55), který na sebe poprvé výrazně upozornil ve druhé polovině osmdesátých let.

Právě z osmdesátých let si všichni pamatují jeho role v seriálu Karla Smyczka Třetí patro (1985), který točil jako devatenáctiletý ještě coby student konzervatoře. Pak zejména film Copak je to za vojáka (1987), kde měl poprvé hlavní roli.

Úplně poprvé stál ale Jiří Langmajer před kamerou v roce 1983 při natáčení ne zcela povedeného příběhu z tehdy velmi populárního cyklu na náměty diváků Bakaláři. V příběhu s názvem Šípková Růženka hrál kluka Láďu, který se svým bráchou Emilem soupeří o přízeň dívky Jáji, jež moc krásy nepobrala. K tomu dílku se snad jen sluší dodat, že právem zapadlo prachem v televizním archivu.

Právě dnes slaví Jiří Langmajer jednapadesáté narozeniny. Vy si v galerii můžete připomenout nejen jeho úplné začátky ale také to, že beze zbytku potvrzuje pravidlo o mužích, kteří nestárnou, ale jen zrají. 

Jiří Nedvídek , Super.cz


Časová osa článků