Sámer Issa se svou matkou Mirkou

Sámer Issa se svou matkou Mirkou Michaela Feuereislová

Matka Sámera Issy: Syn dospěje až za deset let

Zpěvák Sámer Issa (35) sice dělá své matce Mirce Issové (44) velkou radost, přesto ale na něj nepohlíží nekriticky. "Jako umělec umí být opravdu nepořádný. A dokáže být hrozně výbušný," prozradila Novinkám Issová, která ale odmítá, že by syn byl jenom pařmen a král večírků, jak ho prezentují média. "Umí být velmi pozorný. Třeba k dětem. Do deseti let dospěje a bude i tátou."

Když bylo Sámerovi čtrnáct, neustále matce opakoval, že se na ni jednou bude usmívat z obálek časopisů. "Tehdy jsem se mu smála a vidíte, jak to dopadlo. Jeho snem je časem provozovat na pláži bar, a když vidím, jak se mu vyplnily předchozí sny, věřím i tomuhle," myslí si Mirka Issová.

Se synem má výborný vztah, fungují spolu jako kamarádi. "Řešíme spolu všechno. Vím první o všech jeho láskách a bolístkách, voláme si i několikrát denně, když je to třeba."

Dodnes má ráda jeho bývalou přítelkyni Agátu Hanychovou (35), kterou přitom její syn dnes již nemůže vystát. "Je úplně jiná, než se o ní píše. Ale moc dobře si rozumím i se současnou Sámerovou přítelkyní Pavlínkou," říká Sámerova matka.

Kráce po Sámerově účasti v první řadě SuperStar jí syn, o kterého byl enormní zájem, mile překvapil. "Věnoval mi dost velké peníze a řekl mi, abych si udělala něčím radost. A vzal mě na dovolenou na Kubu, kde jsme plavali s delfíny. Dodnes na to vzpomínám," vyznává se Issova matka.

Na syna je pyšná, ale zná i jeho slabiny. Například utrácení. "Neustále mu radím, aby šetřil, aby myslel na zadní kolečka. To ale dnešní mladí neumějí, nejen Sámer. Budiž jim přáno," krčí rameny Mirka Issová.

Doma si ráda pustí jeho písničky, největším fanatikem do Sámera je v rodině ale její vnuk Mareček, kterého vychovává. "On by za strejdu snad i dýchal. Jeho hudba se mu strašně líbí. A Sámer ho taky miluje. Když vidím, s jakou láskou se k němu chová, je mi jasné, že časem také dozraje a usadí se. Ještě má ale deset let čas," dodala Mirka Issová při rozhovoru v klubu Fragola. Nejenže zde pracuje jako barman její mladší syn Marwan, zároveň tam v úterý Sámer představil své charitativní projekty.

"Předávali jsme dětskému zařízení Klokánek od sponzora knižní dary. Zapojil jsem se i do občanského sdružení Okanduli, které má za cíl pomoci africkým dětem. Nyní bychom rádi vybudovali v Namibii školu. Tamní podmínky pro vzdělávání mají děti příšerné," prozradil nám Issa, který se zároveň stal i tváří klubu Fragola.

"Budu mít na starosti pořádání výstav obrazů, fotografií, křtů kalendářů, cédéček a chci sem přivést i různé další umělecké aktivity. Je to pro mě zajímavá zkušenost dělat něco jiného než zpěv," dodal Issa. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků