Mirakulum zve na Tankový den

Když spojí síly jeden z největších zábavních parků v České republice a tankodrom, který se nachází v místech, kde se na své bojové nasazení připravovalo rakouské, německé, československé a nakonec sovětské vojsko, tak výsledkem je nekonečné moře zábavy. Tohle moře zaplaví Milovice v sobotu 29. dubna!
Tankový den

Tankový den Super.cz

Poslední dubnovou sobotu se v zábavním Parku Mirakulum a na milovickém Tankodromu koná Tankový den a Mirakulum k této příležitosti přichystalo překvapení v podobě kouzelníka a bubenické show v rytmu brazilské samby. Kouzelník a klaun Roberto rozesměje a pobaví publikum od nejmenších po dospěláky.

Rytmická oslava s Tokhim a Groove Army začíná ve 13 a v 15 hodin a zapojit se do ní může opravdu každý. Při bubnování totiž všichni ladí a nikdo nehraje falešně. Stačí jen ve správný okamžik bouchnout... „Komu se nechce bouchat, může zkusit ozvučnou trubku boomwhacker,“ láká k návštěvě Jiří Antoš, majitel parku, který sám sebe s nadsázkou označuje za nejlepšího dědu v republice. Jeho vnoučata se totiž nemusí spokojit s jedním či dvěma herními prvky na zahrádce – mají k dispozici zábavné atrakce na deseti hektarech.

Na nich pro letošní sezónu – již pátou – vyrostla také řada novinek. Jednou z nich je OSMÁ VĚŽ hradu. „Nová mohutná věž uprostřed hradního nádvoří je spojovacím bodem všech ostatních věží. Zespoda nahoru je až do výšky několika metrů šroubovitě obtočená drátěným průlezem, což ji ještě více ozvláštňuje, hrad samotný jsme vylepšili například o křivící zrcadla, která znáte třeba z bludiště na Petříně,“ popisuje Jiří Antoš.

Letos poprvé také děti budou moci zavítat do dřevěné vesničky pro nejmenší návštěvníky. Jde o soustavu barevných domečků vzájemně propojených mostky a lávkami. „Některé z domků mají vlastní téma a jsou třeba školou či obchodem, jiné slouží jako prolézačky a v dalších budou velké herní prvky jako třeba otočné pexeso,“ připojuje další lákadlo Jiří Antoš.

Dřevěná vesnička

FOTO: Jakub Červenka

Úzkokolejkou tam a zase zpět

Mezi Mirakulem a Tankodromem návštěvníky po necelé dva kilometry dlouhé úzkokolejce přepraví zdarma vlaky tažené parní lokomotivou z roku 1947. A co na ně čeká po příjezdu do vojenského parku? Jednoduše řečeno adrenalin: jízdy v bojovém vozidle pěchoty neboli BVP, vyhlídkové lety vrtulníkem,... Na programu jsou také bojové ukázky a komentované prohlídky vojenské techniky včetně letounu MIG-21, vrtulníku MI2 nebo tanku T55 a samozřejmě bude možné navštívit kopii americké vojenské základny z Vietnamu a vietnamskou vesnici.

Program proběhne od 10 do 17 hodin, Park i Tankodrom budou otevřené ještě o hodinu déle. Vlaky budou jezdit v intervalu 40 minut, poslední vlak z Mirakula odjede v 16:40 hodin, opačným směrem pak v 17:00 hodin. Po celý den budou oba areály, tedy Park Mirakulum i sousední tankodrom, přístupné za cenu jednoho.
Podrobný program a další informace najdete na www.mirakulum.cz nebo na www.tankodrommilovice.cz


Časová osa článků