Tahle lechtivá fotka Marilyn z konce čtyřicátých let není známá...

Tahle lechtivá fotka Marilyn z konce čtyřicátých let není známá... Profimedia.cz

Archivní perlička s mladičkou Marilyn: Nahoře bez v předklonu na stole poškádlí vaši fantazii

Lascivní fotografie ani akty největší hollywoodské bohyně sexu Marilyn Monroe (✝36) nejsou žádnou novinkou. Psychicky nevyrovnaná hvězda padesátých let se během své herecké kariéry opakovaně svlékla nejen před objektivem, ale i před kamerou.

I přesto může nejedno mužské oko potěšit archivní perlička, na níž je milenka mnoha slavných a vlivných mužů vyfocená nahoře bez a stojí v předklonu na stole. Fotka, která nepatří k notoricky známým snímkům Marilyn, byla podle všeho pořízena na konci čtyřicátých let.

Právě v té době se čekatelka na hereckou slávu živila jako modelka, objevovala se na titulních stranách magazínů a také se poprvé před objektivem svlékla úplně donaha.

Právě když měla hluboko do kapsy a doslova zmírala hlady, nafotila své první akty. Vznikly tak legendární fotografie na červeném sametu pod taktovkou fotografa Toma Kelleyho, které o pár let později ozdobily první vydání Playboye.

Za vlastní nahé tělo se Marilyn nestyděla ani krátce před svou smrtí. Notoricky známá je nejen slavná bazénová koupací scéna z jejího nedokončeného filmu Něco musí prasknout (1962), ale také akty Berta Sterna, které vznikly jen pár týdnů před její smrtí. 

Jiří Nedvídek , Super.cz


Časová osa článků