Jiří Pomeje s nejlepším kamarádem Pavlem Páskem. Herce má zachránit Buddha.

Jiří Pomeje s nejlepším kamarádem Pavlem Páskem. Herce má zachránit Buddha. Foto: David Zápal, Super.cz

Rakovina Jiřího Pomejeho: Musí se o sebe začít starat, burcuje manželka. A zachránit ho má Buddha!

Než na něj a jeho rodinu plnou silou udeřila rakovina hrtanu, žil Jiří Pomeje (✝54) jako neřízená střela. Nebál se dopřát si všechny požitky, ať už byly sebevíc nezdravé či přímo škodlivé. Jeho žena doufá, že mu nemoc otevře oči. A vyléčit ho má hlavně v Asii velmi uznávané božstvo!

„Věřím, že nemoc přijde do života s nějakým účelem. U Jirky jsem přesvědčená, že mu tenhle boj ukáže, že se taky musí začít starat sám o sebe, protože celý život se staral hlavně o druhé,“ řekla nám Jirkova manželka Andrea Pomeje (33).

Rakovina hrtanu se často označuje jako nemoc opilců a silných kuřáků. Pomeje si nikdy neodpíral skleničku něčeho dobrého a bez cigarety v ruce si ho snad ani nikdo nepamatuje.

„Jirka ale začal kouřit tak cca před devíti lety, do té doby jen sem tam doutník,“ naznačuje jeho žena, že se zlozvyk naučil v době, kdy byl s Ivetou Bartošovou.

Že by ale muž, který už je po operaci a čeká ho ozařování, boj se zákeřnou nemocí prohrál, si nepřipouští.

„Neznám zarputilejšího člověka,“ dodala.

Redakce Super.cz kontaktovala i nejbližšího kumpána Jiřího, který s ním sdílí všechny starosti a strasti už léta.

„Byl jsem u Buddhy, protože toho má Pomík rád, a tudíž Buddha má rád jeho, a dal jsem mu takové to čokoládové vajíčko s malým náklaďákem, co v tom byl, aby při něm stál. Takže podle mě všechno dobře dopadne!“ napsal nám z Thajska největší kamarád Jiřího, mecenáš Pavel Pásek. Ti dva na sebe nedají dopustit a Jiří Pomeje ví, že kdyby bylo nejhůř, Pásek ho podrží. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků