Petr Vacek Video: archiv FTV Prima

Nepodceňujte prošedivělého herce (52): Takhle válel v Boyardu, kde překonal fóbii

Věk nehraje v Pevnosti Boyard žádnou roli. Padesátník Petr Vacek při honbě za klíči a indiciemi předvedl větší nasazení než leckterý o generaci mladší soutěžící.

Známý herec byl kapitánem týmu, který se objeví v poslední epizodě české verze adrenalinové soutěže, v níž známé osobnosti bojovaly pro charitativní organizaci. Petr Vacek měl jako kapitán pod sebou Danielu Šinkorovou, Filipa Švarce, Veroniku Farářovou a Zdeňka Vencla. Roli vůdce si ale moc neužil: „Nesnáším odpovědnost, protože si připadám jako totální pako. Nebylo to tak těžké, je potřeba zapomenout na to, co vám všechno nejde, a dělat maximum pro to, aby to šlo.“

Petr Vacek zvládl hbitě rajčatový úkol, který jeho předchůdcům činil potíže. Společně s Danielou Šinkorovou pak pokořil svůj strach z výšek. „Naším úkolem bylo přejít po dvou ocelových lanech, nahoře nad tygrama v hrozné výšce, a tam získat indicie. Já mám chorobný strach z výšek, já mám prostě paniku. Mnohokrát jsem zkoušel jít v lanovém centru, nikdy jsem to nedokázal. Teď jsem šel, držel jsem poprvé v životě Danielu, držel jsem ji za ramena, věděl jsem, že se na ni musím spolehnout, ona se musí spolehnout na mě, protože jakmile jeden uděláme chybu, letíme oba dolů,“ zavzpomínal Petr na natáčení. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků