Jan Bendig: DGF Video: Lukáš Rejmon

Láska Romky se skinheadem? Tohle se asi holým lebkám líbit nebude! Mrkněte na provokaci Honzy Bendiga

Zpěvák Honza Bendig (28), který už byl dříve napadený holohlavci, si opět koleduje! V jednom z předchozích klipů je uvázal na vodítko a klečeli mu u nohou jako otroci, tentokrát dokonce drsného skinheada posadil k romské dívce a natočil klip o jejich milostném vzplanutí s nešťastným koncem. Podívejte se na video, v němž dojde i na pikantnější záběry!

Honza má za sebou velký úspěch s předchozím klipem Bloudím s Markétou Konvičkovou, který už nasbíral 3,2 miliónu zhlédnutí. Nyní ale přemýšlel o něčem mnohem temnějším.

„Většina zpěváků u nás točí jen klipy o lásce a o tom, jak je na světě krásně. Vlastně nejsem výjimkou. Ale tímto klipem jsem chtěl veřejnost upozornit na to, že jen krásně tu není. Určitá část obyvatel u nás žije v neustálém strachu o svůj vlastní život, i když se ho snaží žít spořádaně,“ řekl nám Honza ke klipu, který, jak doufá, některým lidem otevře oči.

Ty, kterým ne, možná potěší alespoň scéna s dívkou v hlavní roli ve sprše nebo záběry na milostný akt mezi oběma hrdiny.

Bendig sám zažil hned dvojí diskriminaci: ať už kvůli romskému původu, na který je hrdý a také je mezi Romy velmi oblíbený, nebo kvůli lásce k mužům. Proto ví, o čem mluví.

„Je to vlastně variace příběhu Romea a Julie, jen tady se zamiluje Romka do skinheada. A příběh končí podobně smutně, jako ten původní u Shakespeara. Jinak při natáčení v tunelu pod pražským Vítkovem jsme měli menší problémy s policií, lidé si mysleli, že jsme to tam zapálili, i když šlo jen o dýmovnice. Vše se ale vysvětlilo,“ dodává Bendig, který na videu spolupracoval nejen se snoubencem Lukáše Rejmonem, ale i s Marcusem Tranem. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků