Kostková původně chtěla psa, po výměně názorů se synem Toníkem ale vyhrál had.

Kostková původně chtěla psa, po výměně názorů se synem Toníkem ale vyhrál had. Herminapress

Návštěvy se k nim teď nejspíš nepohrnou. Kostková pořídila synovi dost slizkého mazlíčka

Tereza Kostková (45) by svému synovi Toníkovi splnila vše, co mu na očích vidí. Když se tedy u nich doma začalo přemýšlet nad tím, jakého domácího mazlíčka si pořídí, měl hlavní slovo on.

„Já mám zvířata ráda. Miluju třeba koně, ale ten by se domů nevešel. Ten pes, toho bych brala. Ne ale hned. Hada máme čerstvě a nic by se nemělo citově přebíjet. Až bude krajta zabydlená, můžeme uvažovat i o psím kamarádovi, teď jsou ale podobné úvahy hodně předčasné,“ dodala Kostková na zahájení výstavy orchidejí ve skleníku Fata Morgana v pražské Botanické zahradě.

„Já osobně orchideje nepěstuji cíleně, ale doma je mívám, protože si je kupuju. I když momentálně u nás nastala trochu změna. S příchodem, nebo vlastně připlazením nového člena rodiny do našeho příbytku, jsem musela upravit podmínky. To víte, krajta královská potřebuje podmínky, na které je zvyklá, a teplota, která vyhovuje nám, jí prostě nesedí. Takže máme doma takový subtropický koutek a v něm by se mohlo dařit i orchidejím. Takže ano, možná bych se do jejich pěstování pustit mohla. Ještě to zkonzultuji a uvidím, to by se mi líbilo,“ s úsměvem vysvětlila Kostková. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků