Tak schválně, kdo se ukrývá pod maskou?

Tak schválně, kdo se ukrývá pod maskou? Profimedia.cz

Tu zaručeně nepoznáte! Tipnete si, kterou známou herečku ve filmu promění ve staříka?

Tady zase jednou měli filmoví maskéři možnost předvést, co dovedou... V právě natáčeném remaku italského hororového snímku z roku 1977 Suspiria si jednu z hlavních rolí vedle Dakoty Johnson (Padesát odstínů šedi) zahraje i jedna známá britská herečka, jejíž vzhled patří k nejvýraznějším napříč celému filmovému odvětví. Přesto si troufneme hádat, že ji ani při hodně detailním zkoumání ve staříkovi s čepicí nepoznáte...

Nebudeme vás dál napínat, pod maskou se ukrývá Tilda Swinton. Šestapadesátiletá herečka netradičního vzezření bývá hojně využívaná ke ztvárnění mírně vyšinutých či bezpohlavních rolí, ale o několik dekád starší pán jí na seznamu dosud chyběl... Natáčení snímku probíhá v těchto dnech v Berlíně.

Držitelka řady hereckých ocenění včetně Oscara či dvou cen BAFTA proslula díky snímku Pláž, ale výrazně se zapsala také v Letopisech Narnie, Grandhotelu Budapešť, Adaptaci či Muži z Londýna. Je manželkou německého malíře Sandra Koppa a maminkou devítiletých dvojčat Honor a Xaviera. Ty pocházejí z jejího předešlého manželství se scénáristou Johnem Byrnem. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků