Zprava Eva Hurychová, Petra Zámečníková a Heidi Janků s Liborem Petrů

Zprava Eva Hurychová, Petra Zámečníková a Heidi Janků s Liborem Petrů Foto: archiv L. Petrů

Pamatujete na slavné zpěvačky z 80. let? Takhle dnes vypadá blondýnka, která kdysi nahradila Ivetu Bartošovou

„Nejsem náhodou v nebi?" smál se zpěvák, herec, imitátor a muzikant Libor Petrů na křtu svého nejnovějšího cédéčka nazvaného Někoho mít, když jej obklopily známé zpěvačky a herečky. Se všemi si totiž zazpíval duet na svém albu. A některé z nich už jsme pořádně dlouho neviděli.

Deska zároveň podporuje dobrou věc. „Deska vznikla na podporu 1. kočičího útulku na Vysočině, jelikož mám kočky velmi rád. I proto je foto našeho Luciáše na titulu CD,“ svěřil Libor Petrů, proč na obal nechal zvěčnit svého kocourka, který už je ale v kočičím nebi.

Křest se přitom málem nekonal. Libor Petrů totiž jen hodinu před jeho začátkem skončil v nemocnici. „Už jsme jeli s přítelkyní do restaurace, kde se křest konal, a měli jsme havárii. Seděl jsem na místě spolujezdce a mladý kluk nám nedal přednost zprava. Nabourali jsme a já se pořádně praštil. Byla to strašná rána, nejdříve mě bolelo koleno, takže jsem kulhal a poté jsem ucítil, jak mi roste na hlavě velká boule,“ vzpomíná na dramatické chvíle Petrů. „Za pár minut přijela záchranka, a když zjistili, že mám poraněnou hlavu, převezli mě do nemocnice na CT hlavy,“ vyprávěl zpěvák. Vše naštěstí dobře dopadlo.

"Dokonce jsme si i zazpívali pár duetů, ale přiznávám, že mi to moc nešlo, takže hned u prvního s Heidi Janků (60) jsem zapomněl text a poté ho trochu popletl,“ usmívá se Petrů s tím, že ho pořádně bolela hlava.

I proto se okolo Libora na křtu točily všechny herečky a zpěvačky. „Album Někoho mít je takový průřez mé tvorby a v podstatě se jedná o vánoční duety se zpěvačkami a herečkami. Většinu songů jsem si napsal sám, jak hudbu, tak i text. S Evou Hurychovou tam mám píseň, podle které se celá deska jmenuje – Někoho mít, tu mi otextoval Pepa Mladý, který také celý křest moderoval,“ vysvětlil Libor Petrů.

Na večírku nechyběla ani herečka Michaela Kuklová, která s Liborem nazpívala duet Kout, kde není mráz, anebo Miluška Voborníková. Určitě největším živlem byla padesátiletá zpěvačka Petra Zámečníková, která se ve druhé polovině osmdesátých let prosadila v duu s Jiřím Strnadem a nahradili tak tragicky rozpadlé duo Iveta Bartošová – Petr Sepéši. Jejich hit Lítáme v tom se v rádiích hraje dodnes a spousta lidí si myslí, že ho zpívá právě Bartošová se Sepéšim. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků