Miriam Chytilová dnes a v době, kdy hrála v oblíbeném dětském seriálu.

Miriam Chytilová dnes a v době, kdy hrála v oblíbeném dětském seriálu. Foto: Super.cz/Michaela Feuereislová, archiv České televize

Poznali byste ji? Takhle teď vypadá česká dětská hvězda, která dabovala Rachel z Přátel

Herečku Miriam Chytilovou zná většina diváků především díky jejímu nezaměnitelnému hlasu. Patří totiž k našim vynikajícím a nejvíce vytíženým dabérkám.

Svůj hlas propůjčila Jennifer Aniston (Rachel) v seriálu Přátelé, Gabrielle Carteris alias šprtce Andree Zuckermanové, známé ze seriálu Beverly Hills 90210, i slavným herečkám včetně mladé Romy Schneider, Jodie Foster či Meg Ryan.

A co se týče obrazovky, Miriam Chytilová se prosadila především coby dětská herečka. Vždyť kdo by neznal malou Klárku v dětském seriálu Tajemství proutěného košíku? Momentálně zejména dabuje, a tak málokdo vlastně ví, jak vypadá.

Naposledy se tato jednapadesátiletá dáma objevila na akci cvičitelky Hanky Kynychové (54), která zahájila druhý ročník své tour s názvem Pohyb pomáhá.

Tato tour má charitativní ráz a jejím smyslem je šíření prevence domácího násilí a násilí páchaného na ženách. Společnost Miriam Chytilové dělala herecká kolegyně Dáša Zázvůrková. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků