Takto bude vypadat Hřebejkův první díl z trilogie Zahradnictví.

Je zase o něco jasnější, co předcházelo Pelíškům: Další ukázka z největšího díla Jana Hřebejka je na světě

Pouze tři měsíce dělí diváky od premiéry životního projektu režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského, který nese název Zahradnictví. Jako první uvidí diváci na konci dubna film Rodinný přítel, k němuž teď tvůrci odhalili první upoutávku, kterou můžete zhlédnout u tohoto článku.

Jde to příběh lásky, ale také věrnosti, touhy a viny, odehrávající se na pozadí německé okupace ve čtyřicátých letech. Ústřední postava, kterou ztvárnila  Aňa Geislerová (45), je v této vypjaté době postavena mezi dva muže.

„Vilma je žena odhodlaná udělat všechno správně, jak se od ní očekává. A možná trochu přehlédne to, že není šťastná a že se měla v životě rozhodovat trochu jinak,“ popsala svoji postavu herečka. „Celý život cítí, že na jedné křižovatce udělala chybu, ale zároveň že se ničím neprovinila,“ dodala Geislerová.

Jejího uvězněného manžela hraje Martin Finger, rodinného přítele, který se shodou okolností zatčení vyhne a stará se tak poté šest let o celou rodinu, herec a režisér Ondřej Sokol. „Jiří cítí potřebu starat se o rodinu kamarádů, které Němci odvedli. Během toho se ale fatálně sblíží se ženou svého nejlepšího kamaráda," vysvětlil Sokol.

"Bylo moc příjemné, že jsem mohl hrát takový vztah se svým skutečným nejlepším přítelem Martinem Fingerem. Navíc když naši ženu hrála Aňa a točil to Honza Hřebejk!" dodal herec. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků