Snoubenci Valdemira Rodrigues de Oliveira a Aparecido Dias Jacobs

Snoubenci Valdemira Rodrigues de Oliveira a Aparecido Dias Jacobs Profimedia.cz

Dočkáme se nejstarší nevěsty? 106letá dáma se zasnoubila s o 40 let mladším ‚zajdou‘

Před pár dny se ve městě Pirassununga na jihu Brazílie konala velká sláva... Místní pamětnice Valdemira Rodrigues de Oliveira se zasnoubila se svým o čtyři dekády mladším partnerem Aparecidem Diasem Jacobsem, který je tak ve svých šestašedesáti oproti ní ještě mladíkem...

Ceremoniálu se účastnily desítky lidí a spíš než ‚pouhé‘ zásnuby připomínal samotnou svatbu. Tu jim totiž ošetřující lékaři i s ohledem na jejich zdravotní stav prozatím vymluvili. Snoubenci se ale i na tuto událost hodili do gala a u Valdemiry jí předcházelo dokonce i nalíčení a učesání od profesionálů.

Zamilovaná dvojice, které se familiárně přezdívá Valda a Jaco, se seznámila v roce 2014 v pečovatelském domě pro seniory Nossa Senhora Fatima. Lékaři je ovšem varovali, že spolu kvůli svému věku nebudou schopni žít. Po třech letech romance ovšem oba senioři, kteří mají v pečovatelském domě každý svůj pokoj, dokázali, že nikdy není pozdě najít svou spřízněnou duši. Celý obřad tak nakonec uspořádali dobrovolníci z iniciativy Project of Dreams. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků