Katie Holmes, Natalie Portman a skutečná Jackie

Katie Holmes, Natalie Portman a skutečná Jackie Foto: Super.cz/Profimedia.cz/Aerofilms

Která zvládla proměnu lépe? Dvě hvězdné herečky se převtělily do nejslavnější americké první dámy

Jacqueline Kennedy je pro filmaře velmi lákavou osobností amerických dějin. Její příběh loni před kamerami ožil hned dvakrát. Do ikonické první dámy se převtělily Natalie Portman (40) i Katie Holmes (42).

Post první dámy USA zastávala pouhé dva roky, přesto se stala jednou z nejikoničtějších žen 20. století. Jacqueline byla pro Američany obdivovanou osobností i poté, co byl na J. F. Kennedyho v roce 1963 spáchán atentát. Přestože jí byly nabídnuty posty ve vysoké politice, dala přednost péči o své děti a dbala o odkaz svého tragicky zesnulého muže pro příští generace.

Zásadní okamžiky ze života významné Američanky prožila Natalie Portman ve filmu Jackie. Snímek, který je aktuálně v nabídce českých kin, jí dokonce zajistil nominaci na Oscara a o cenu usiluje i za nejlepší hudbu a kostýmy. Izraelská herečka už nejprestižnější cenu získala za hlavní roli v Černé labuti. Sama Natalie neví, zda se na letošní ceremoniál dostaví, protože ji každým dnem čeká druhý porod.

Roli Jacqueline si vyzkoušela i Katie Holmes, a to v seriálu The Kennedys After Camelot, který se na obrazovce objeví v dubnu. Proměna v Jackie nebyla pro exmanželku Toma Cruise (59) novou zkušeností. Jedná se o pokračování seriálu The Kennedys z roku 2011, v němž už si první dámu zahrála. 

Která herečka zvládla proměnu v Jackie Kennedy lépe?

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků