Kmotra Mráze si zahrál David Prachař

VIDEO: To je podoba! David Prachař v seriálu z oka vypadl mafiánovi Mrázkovi

Herec David Prachař dostal životní roli. V seriálu Expozitura na TV Nova se objeví jako podnikatel a boss pražského podsvětí. Tvůrci netají, že postava mafiána Arnolda Mráze je inspirována skutečnou postavou zavražděného Františka Mrázka.

Postava se objeví v souvislosti se zločinem, kdy je zavražděna renomovaná právnička i se svojí koncipientkou. A David Prachař je skutečně mafián jako vyšitý. V bílém obleku a se sklenkou v ruce luxusním interiéru je jako vystřižený z filmů od Scorseseho. A až na hřívu kudrnatých vlasů skutečného Mrázka neskutečně připomíná.

František Mrázek byl český kontroverzní podnikatel. Z řadového veksláka se stal jedním z vedoucích figur českého podsvětí. Byl vyučený lakýrník, jež si zařídil invalidní důchod a již před rokem 1989 měl výborné kontakty na policisty a politiky.

Díky podvodům s realitami se jemu a jeho společníkům po roce 1989 podařilo vylákat z bank stamiliony korun. Mrázek sám své jmění odhadoval na miliardy korun. Byl podezříván policií, že si objednal několik vražd. V lednu 2006 byl zavražděn nájemným vrahem. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků