Lana má vytříbený vkus.

Lana má vytříbený vkus. Profimedia.cz

Režisérka, která natočila Matrix ještě jako muž, předvedla naprosté peklo na hlavě

Tajuplná filmařka je na společenských akcích velkou vzácností. Lana Wachowski (51) za zábavou příliš často nevyrážela ani v době, kdy ještě byla režisérem jménem Larry.

Bratři, kteří stáli za sci-fi trilogií Matrix, jsou v Hollywoodu zjevením nejen díky jejich inovátorskému přístupu k filmařskému řemeslu. Sourozenci totiž podstoupili změnu pohlaví, takže z nich už jsou sestry.

Lana byla v realizaci svého snu rychlejší a s novou identitou vystoupila už v roce 2012. Její krok inspiroval i Andyho, z něhož je od loňského roku Lilly (49). Sourozenci nyní dokončují druhou řadu seriálu Sense8.

Larry ani jeho bratr se nikdy příliš neobjevovali na veřejnosti a odmítali dokonce propagovat své filmy. Poté, co se z něj stala Lana, je lehce společenštější. Režisérka si nenechala ujít ples ve washingtonském muzeu americké kultury, kde mohla rovnou putovat do vitríny jako jeden z exponátů. Její účes totiž působil jako z jiného světa. Žena, která si vybojovala svou identitu, má svérázný styl a na hlavě nosí růžové a fialové dredy. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků