Kateřina Neumannová

Kateřina Neumannová Herminapress

Kateřina Neumannová prozradila, kdo je jejím velkým vzorem. Stejnou osobu obdivuje i její dcera Lucka

Nikoho nejspíš nepřekvapí, že Kateřina Neumannová strávila vánoční svátky na zasněžených horách. „Snažíme se tam trávit celou zimu. Jezdíme nejen na české hory, ale i do zahraničí,” nechala se slyšet olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích.

Občas Kateřina udělá výjimku a během zimy 'sjede' do nížin. Naposledy tomu tak bylo před pár dny, kdy společně s Michalem Hrdličkou odhalila sochu tenistky Martiny Navrátilové vytvořenou z padesáti tisíc kostek Lega. „Martinu jsem celý život sledovala. Považuji ji za jednu z nejlepších světových sportovkyň a vždy jsem ji měla za vzor,” přiznala bývalá česká běžkyně na lyžích a cyklistka, která si nenechala ujít celou pražskou výstavu, která skýtá nepřeberné množství modelů vytvořených z kostek známé skládačky.


„Za mě Lego nebylo, pokud jsem něco podobného dostala, byla to svátost. Sen vytvářet postavičky, modely či další pěkné věci, jsem si plnila až s dcerou Luckou. Skládání si hlavně užívá s tatínkem, já se s ní spíš věnuji sportovním aktivitám. Lucka nejde v mých šlépějích, zamilovala si právě tenis a jméno Navrátilová je u nás takřka na denním pořádku,” řekla Kateřina Neumannová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků