Modelka Melanie Montenegro zemřela na infarkt krátce po provedené liposukci.

Modelka Melanie Montenegro zemřela na infarkt krátce po provedené liposukci. Profimedia.cz

Modelka (✝22) zemřela jen pár hodin po liposukci. Chirurg policii uniká

Policie zatím bezúspěšně pátrá po chirurgovi, který provedl liposukci dvaadvacetileté modelce Melanii Montenegro, jež pár hodin po zákroku zemřela na srdeční zástavu.

Montenegro přicestovala do největšího města jihoamerického Ekvádoru, aby zde absolvovala na klinice lékaře Felipeho Leytona liposukci. Brzy ji mělo čekat natáčení televizní reklamy.

Podle dostupných informací byla mladá žena před výkonem zdravá a příčina srdeční zástavy zatím nebyla objasněna. Zpráva je o to smutnější, že Melanie byla maminkou tříleté dcery. Podle modelčina otce Edwina Montenegra, který do té doby nevěděl o dceřině záměru podstoupit liposukci, byla rodina informována o její smrti majitelem kliniky. Ten mu prý sdělil, že jeho lékařský tým nebyl informovaný o tom, že jeho dcera byla alergická na jeden z léků, použitých během operace.

Po lékaři zodpovědném za zákrok pátrá policie. Dům, kde Leyton bydlel, je prý prázdný. Mluvčí rodiny Hector Vanegas uvedl, že příbuzní zesnulé plánují oznámit pochybení kliniky příslušným zdravotnickým orgánům, stejně jako podání žaloby. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků