Pavel Zedníček prozradil, jak nezvykle přišel k roli v seriálu Četníci z Luhačovic.

Pavel Zedníček prozradil, jak nezvykle přišel k roli v seriálu Četníci z Luhačovic. Herminapress

Zedníček přišel ke své poslední velké roli dost kuriózně. Obsadili ho na záchodě

Dva roky radostné tvůrčí práce má za sebou Pavel Zedníček (72). Oblíbený český herec se stal hlavní hvězdou seriálu Četníci z Luhačovic, který Česká televize začne vysílat na konci ledna.

Zedníček nám prozradil peprný detail, týkající se jeho obsazení do role strážmistra Hanse Geberta. Scenárista a autor projektu Petr Bok se rozhodl obsadit Zedníčka do hlavní role, když trůnil na toaletě. „Když to obsazovali, tak nevěděli, kdo by tam hrál. Petr Bok prý šel na záchod a přišel na mě. Vůbec nevím, proč si na mě vzpomněl právě tam," kroutil hlavou Zedníček a s úsměvem dodal: „Jde vidět, že lidi ty nejlepší myšlenky napadají zrovna tady."

Pavel Zedníček si zahrál v celé řadě detektivek a krimiseriálů, natáčení tohoto dvanáctidílného seriálu si prý užil ze všech nejvíc. „Natáčení bylo strašně příjemné a musím se přiznat, že mě dost mrzelo, když to skončilo. Byla to moc hezká práce, a ta parta okolo byla skvělá,” řekl herec.

Herec připomíná, že seriál není pokračováním populárních Četnických humoresek. „Nemá to s tím nic společného, je to celé nové, a dokonce z jiné doby,” řekl Zedníček, který se takřka dva roky pohyboval v historickém kostýmu četníka. „Bylo zvláštní vidět, jak lidé žili předtím, jak fungovaly četnické stanice, jak se slavily Vánoce a podobně.”

Aby se Zedníček vcítil do doby před sto lety, tak prý nestudoval historické knihy, ani nesledoval filmy pro pamětníky, ale inspiroval se v rodině. „Čerpal jsem ze svého dědy. Byl to kovář, a během první světové války působil u dragounů,” řekl Zedníček. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků