Bára se rozpovídala o své klíčové seriálové roli.

Bára se rozpovídala o své klíčové seriálové roli. Herminapress

Rozhovor: Bára Štěpánová ovlivňuje osud seriálové Babety. Překvapí vás, co v Ordinaci změnila

Do všeobecného povědomí diváků se zapsala jako vilná a nesnesitelná Bedřiška z Básníků. Bára Štěpánová ale tuto roli nemá příliš ráda. Možná právě proto jí osud zavál do cesty postavu vrchní sestry Babety Trefné, kterou hraje v Ordinaci v růžové zahradě už pěkných pár let a kterou si diváci velmi oblíbili. Jiří Čeladník, Super.cz

Báro, změnil se váš život od té doby, co jste začala hrát v Ordinaci. Pociťujete, že máte větší fanouškovskou základnu?

Do seriálu jsem vstupovala jako postava s velkým příběhem. Vzhledem k tomu, že je tam víc osudů, tak se tam někdy objevuju méně a někdy více. Lidé mají ale Babetu strašně rádi, vždycky byla pozitivní postava, která nikomu neublížila.

Nehrají se ale lépe právě ty negativní postavy?

Proč si to myslíte? Já si myslím, že se dobře hraje role, která je dobře napsaná, je v něčem zajímavá a má nějaké tajemství.

Nikdy jste nebyla z této role unavená?

Vůbec ne, naopak mě tahle role hrozně baví. Tím, že mám možnost si tu roli trošku upravit, tak mě vlastně nic nechybí.

Máte možnost ovlivňovat scénář?

Myslím si, že párkrát jsem mohla přijít s vlastním nápadem. To, že například Babeta začala sbírat panenky, je moje myšlenka. Doteď například nevíme, proč Babeta nemohla mít děti, tak proto ty panenky. Teď jsem zase přišla s nějakým nápadem a jsem zvědavá, jestli ho scenáristé využijí.

Proč jste začala vy sama sbírat panenky?

Moc se mi líbí a to ne miminka, ale spíš holčičky. Většinou si je kupuju v antiku, občas jezdím po muzeích a na různé výstavy. Když se lidé dozvěděli, že sbírám panenky, tak mi je začali dávat, já sbírám ale spíš ty hodnotné, historické. Těch, které mají cenu, mám asi sedm.

Jaké jsou vaše rituály? Jak o sebe necháváte pečovat?

Pravidelně chodím na kosmetiku, pedikúru a manikúru k mé kamarádce Vlastě Libotovské. Živím se tím, že jdou ruce vidět, v televizi si toho lidi strašně všímají, a proto musím chodit na manikúru jednou týdně. V létě mám ráda klasický červený lak, ale vzhledem k tomu, že v seriálu hraji vrchní sestru, tak si většinou můžu dovolit jen čisté nehty bez barevného laku.

Budete si moci v zimě dopřát nějakou delší dovolenou?

Natáčeli jsme do 22. prosince, pak jsme si užili Vánoce a poté zase točíme. Pokud chceme volno delší než pět dnů, tak to musíme hlásit půl roku předem.

To znamená, že jste v posledních letech nemohla nikam daleko vycestovat?

To ano, před dvěma lety jsem si dopřála čtyři dny v New Yorku a moc jsem si to užila. Mně taková délka úplně stačí, potřebuju jen jiný čmuch, jiné lidi a jiné prostředí. Bylo to fantastické. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků