Hana Maciuchová promluvila o Vánocích.

Hana Maciuchová promluvila o Vánocích.

Hana Maciuchová letos překonala těžký rok: Porazila rakovinu a teď se těší, že si o svátcích odpočine

Hana Maciuchová má za sebou velmi náročný rok. Lékaři u oblíbené herečky diagnostikovali nádor, nad kterým naštěstí po dlouhých měsících zvítězila. I proto se bývalé hvězdě seriálu Ulice nemůžeme divit, že se již nemůže dočkat, až si během vánočních svátků odpočine.

"Jako vždy odjedu na Moravu ke své rodině. Tam se sejdeme všichni a dá se říct, že v několika večerech přivítáme Ježíška, poděkujeme mu za dary, budeme zpívat a těšit se rodinnou sounáležitostí," prozradila herečka, která nemá stále všechno připravené.

"Přichystaná jsem jenom částečně, protože jsem nyní zrovna ve velkém časovém presu, který opadne ke konci týdne. Již jsem si naordinovala dny, kdy se budu věnovat jenom dárkům," řekla Super.cz Maciuchová.

"Vánoce jsou přenádherné svátky nejen v tom, že se lidé obdarovávají, ale ještě mnoha dalšími věcmi," vysvětlila Maciuchová, která si užívá svátky s rodinou a nedovede si představit, že by je slavila jinde než v Čechách.

"Nikdy jsem Vánoce v zahraničí netrávila a zatím si to nedokážu představit. Mám 96letého tatínka a rodinu, se kterou se rak ráda setkávám, že trávit s nimi Vánoce je pro mě velká radost, takže bych se o to nechtěla ochudit," uzavřela herečka, která dnes, zítra a ve středu vystoupí v pražské Lucerně na koncertě Dagmar Peckové a Štěpána Raka Společně a vánočně. Maciuchová ale nebude zpívat, nýbrž recitovat.

"Velmi se těším na svátečně naladěné společenství. Já budu recitovat poezii básníka a grafika Bohuslava Reynka. Jsou to velmi stižené přenádherné básně, které jsou plné naděje, a řekla bych, že povznáší duši. Myslím si, že je to objekt pro tu slavnostní náladu," upřesnila herečka, která se ale zpívání nevyhne.

Kromě Hany Maciuchové bude hostem Dagmar Peckové a Štěpána Raka Bára Hrzánová, 21. prosince vystřídá Báru Taťjana Medvecká. Dalšími významnými hudebními hosty budou Wihanovo kvarteto a soubor Barocco sempre giovane. Večerem bude provázet Alfred Strejček. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků