Zpěvačka Edita Randová pravidelně utíká z města na vesnici...

Zpěvačka Edita Randová pravidelně utíká z města na vesnici... Foto: Olga Hrušková

Česká operní diva ukázala svůj víkendový domek, kde relaxuje

Operní diva Edita Randová zpívá převážně v zahraničí, kde během roku nacestuje hodně kilometrů. O to vzácnější jsou pro ni okamžiky soukromého štěstí a klidu, které si společně s manželem užívá ve víkendovém domku v jedné z vesnic na Plzeňsku.

„Tenhle dům jsem zdědila po tátovi a je to má srdeční záležitost. Táta se tady narodil v době, kdy tady byly vlastně jen dvě místnosti, kuchyň a pokoj. Děda tady byl ševcem a spravoval boty celé vesnici,“ vypráví Edita historii svého oblíbeného místa.

Dům po letech prošel přestavbou. „Táta k domu přistavěl další místnosti a celý ho zvedl o patro, kde jsou dvě ložnice. Postupně už jsme tady rekonstruovali střechu, vjezd, přívod vody i plynu,“ říká Edita, která ani na minutu nepřemýšlela, že by dům prodala.

„Když mám volno, snažím se tady trávit víkendy. V létě tady grilujeme na zahradě. Do lesa je to jen pár metrů a všude tady v okolí jsou úžasná místa na výlety,“ dodává zpěvačka, která se v domě snažila zanechat ducha doby. Obklopuje ji v něm starožitný porcelán a nábytek. Obojí s láskou sbírá už léta.

Generální vánoční pořádky v domě má zpěvačka už za sebou. Těsně před svátky ji totiž čeká série vánočních koncertů na Sicílii a nudit se nebude ani příští rok. „ V únoru budu v San Remu zpívat Beethovenovu Devátou, na což jsem hodně pyšná. Pak jedu do Magnitogorsku, kde budu hostovat v opeře Rigoletto. Budu zpívat roli Maddaleny,“ uvedla závěrem Edita. 

Jiří Nedvídek , Super.cz


Časová osa článků