Catherine O´Hara po 27 letech

Catherine O´Hara po 27 letech Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Poznali byste dnes Kevinovu mámu z vánoční klasiky Sám doma?

Macaulay Culkin už dávno není roztomilým rošťákem a z jeho filmové maminky je šedesátnice. Catherine O´Hara (62) je však stejně jako bývalá dětská hvězda dodnes spojována s rodinnou komedií Sám doma, která každoročně nechybí ve svátečním televizním programu.

V době natáčení filmu o chlapci, jehož rodiče zapomenou o Vánocích samotného doma, bylo Catherine 35 let. Komedie s Macaulaym Culkinem se stala celosvětovým fenoménem a o dva roky později do kin dorazilo pokračování s podtitulem Ztracen v New Yorku.

Catherine zůstala komediálnímu žánru věrná a zahrála si ve filmech Nominace na Oscara či Všude dobře, proč být doma. V Hollywoodu je zájem především o její sympatický hlas, který zazněl v animovaných počinech Strašpytlík, Za plotem nebo Frankenweenie: Domácí mazlíček.

Ikonická filmová maminka byla svobodnou ženou až do roku 1992, kdy se provdala za Bo Welche. Ten stojí za výpravou filmů Thor, Batman se vrací i Beetlejuice, v němž si shodou okolností zahrála Catherine. Pár spolu má dva syny, Matthewa (22) a Luka (19). 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků