Zpěvačka Věra Bílá

Zpěvačka Věra Bílá Foto: reprofoto kniha Věra Bílá: Cesta nahoru a dolů

Věra Bílá přišla o manažera, ten její honorář pošle radnici k umoření nájmu

Zpěvačka Věra Bílá (✝64) svou prostořekostí přišla o manažera, který jí sháněl vystoupení. Jana Beera se dotklo, že si na něj veřejně stěžovala, že jí dává malý honorář. Ten měla dostat za knihu, kterou o ní vydala Marie Formáčková. "Nesepsala s autorkou díla smlouvu a mě teď kritizuje. Ze svého jí posílám honorář, který složím na účet správcovské firmě města Rokycany, kterému dluží na nájmu," řekl Novinkám Beer.

Zpěvačku překvapilo, že ačkoliv byla kniha Věra Bílá (✝64): Cesta nahoru a dolů v prodeji již třetí den, slíbené peníze stále nedostala. Jak ale upozorňuje její exmanažer, honoráře za podobná díla se vyplácejí až půl roku po vydání.

"Ještě jí ona částka připadala málo. To mě naštvalo, protože jsem jí chtěl dát z dobré vůle podle prodeje knihy mnohem víc, takhle ale přispěji pouze na umoření části jejího nájmu a končím s ní. Věru jsem požádal, aby si mě vymazala ze svého telefonu a už mě nikdy nekontaktovala," uvedl bývalý zástupce romské zpěvačky. Upozornil, že především v zahraničí kladně přijímané umělkyni se jeho rozhodnutí krajně nelíbilo.

"Přemlouvala mě, že by částku chtěla složit v hotovosti. Vzhledem k jejímu gamblerství jsem se jí ale rozhodl ještě naposledy pomoci a snížit raději její dluh na nájmu. Neměla a nemá z toho radost, neustále se mi snaží dovolat, aby mé rozhodnutí zvrátila," tvrdí Jan Beer. Ten prý již jen za podpis smlouvy o zastupování Bílé musel před několika lety zaplatit několik desítek tisíc korun, které obratem zpěvačka utratila.

A na důkaz finanční nezodpovědnosti své bývalé svěřenkyně přidává historku, kterou se dozvěděl od jejího bývalého managementu. "Když Věra měla před lety hodně zahraničních vystoupení a vydělala na nich dost peněz, okamžitě po návratu domů koupila dva obří mrazáky. Její manažer se ptal, proč jí nestačil jeden. Věra mu odpověděla, že když nebudou peníze, ten druhý přece může prodat do zastavárny," kroutí hlavou Jan Beer.

"Každá návštěva je požádána o finanční výpomoc. Je to smutné, když nemůžete přijet jen tak. Ještě horší je ale fakt, že jako umělkyně je Věra neprodejná. Organizátoři se bojí pozvat ji, protože se mezi nimi šíří informace, jak je nespolehlivá. Několikrát měla znásobit výši svého honoráře jen pár minut před vystoupením. Proto ji nikde nechtějí," dodal Jan Beer.

"Nebudu se k ničemu vyjadřovat," reagovala na informace stručně Věra Bílá (✝64) a ukončila hovor.

Nedávno vyšlo najevo, že se musí vystěhovat. Nový byt jí město Rokycany nabídlo přesto, že dluží na nájmu, Bílé se ale nezamlouvalo jeho vybavení. Ze svého si musí pořídit lino, kuchyňskou linku a elektrický sporák. Proto si postěžovala, že ji stěhují do holobytu. 

David Zápal


Časová osa článků