Ben Cristovao

Ben Cristovao Michaela Feuereislová

Ben Cristovao se kvůli Ortelu distancuje od Slavíků a radši se jel prát do Paříže: Proč tedy přijal ocenění?

Ben Cristovao (34) sice získal na Českém slavíku cenu Nejstreamovanější skladba roku, ale pro ocenění si nepřišel. A to zcela úmyslně. Ben má dlouhodobě kritický pohled na fungování této tradiční ankety. Na svém profilu na Instagramu cenu také okomentoval.

"Jediný důvod, proč jsem nechal Lukáše Rychtaříka za můj management Championship Music a The Glowsticks převzít cenu Slavíka, byl ten, že to je cena čistě od vás za to, že posloucháte naši hudbu, která nemá s hlasováním a postoji Českého slavíka nic společného, a tak jsem nechtěl upřít mému týmu se k tomu vyjádřit. Já už jsem se k tomu vyjádřil v songu IronBen. Nepotřebuju Slavíky ani jiná křídla, za mě mluví čísla. Lidi, kteří jsou schopni ocenit fašismus, jsou pro mě nechutní a nemám pro ně žádný respekt," napsal.

Také to je důvod, proč dal Ben Cristovao přednost Paříži před večerem v Hudebním divadle Karlín. Do hlavního města Francie odletěl na další turnaj v brazilském jiu-jitsu, kterému se nyní věnuje na vrcholové úrovni. Cenu převzal s Lukášem Rychtaříkem Benův producentský tým The Glowsticks, Osama Verse Atile-Hussain a Charles “Ace Boogy”.

"Řešili jsme, jestli pro cenu jít, Český slavík jen vlastně vzal statistické údaje IFPI a vytvořil z nich novou kategorii. Na druhou stranu to je ocenění, které vzniklo reálným zájmem o Benovu hudbu od fanoušků, a to by se ignorovat nemělo. Každopádně pokud nějaká hudební anketa podporuje kontroverzní umělce, kteří si zahrávají s extremismem a podněcují nenávist ve společnosti a dokonce si taková kapela přebírá svá ocenění od ředitele ankety, tak nemůžeme nadále jakkoliv reflektovat aktivity cen Český slavík Mattoni," dodává k faktu, že Tomáš Ortel i jeho kapela získali dva stříbrné slavíky, Lukáš Rychtařík z Championship Music. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků