František Peterka

František Peterka Profimedia.cz

Zemřel představitel Krakonoše František Peterka. Bylo mu 94 let

Další z bardů českého divadla a filmu odešel do hereckého nebe! Představitel nesmrtelného pána hor Krakonoše z večerníčku Krkonošské pohádky František Peterka zemřel. Bylo mu 94 let. S informací přišel Top star magazín.

„Zprávu o jeho úmrtí jsem se dozvěděl před chvílí, nevím, kdy přesně se to stalo. Zemřel v libereckém hospicu, nevím, co bylo příčinou úmrtí, to musí říci lékaři,“ potvrdil informaci Ladislav Dušek, herec Divadla F.X. Šaldy v Liberci, Peterkův blízký přítel.

Peterka se v posledních letech potýkal se zdravotními problémy. Letos v lednu oznámil, že překonal rakovinu jazyka. Čtyřměsíční ozařování sice bylo úspěšné, ale herce velmi oslabilo a radikálně zhubl. Od roku 2001, kdy ho srazilo auto, utrpěl zlomeniny obou nohou a podstoupil 42 operací, a tak byl v nemocnici víc než doma.

Diváci si Peterku pamatují nejen z Krkonošských pohádek. Zazářil také ve strhujícím dramatu Přežil jsem svou smrt, kde hrál boxera vězněného v koncentračním táboře. Proslavil se i v komedii s Ivou Janžurovou Zítra to roztočíme, drahoušku a mnoha dalších filmech. 

Ve kterém z titulů jste měli Františka Peterku nejraději?

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků