Dagmar Pecková

Dagmar Pecková Foto: Wanted, Michaela Feuereislová

Fakt jde o ženskou? Slavná česká operní hvězda se převtělila do londýnského gaunera a pouští hrůzu

Známe ji v drahých róbách, jen na nákup látky na ně by padlo několik průměrných platů, teď ale jedna z nejslavnějších českých operních div Dagmar Pecková oblékla kalhoty a převtělila se do chlapa. A ne jen tak ledajakého! Dagmar představuje grobiána Mackieho Messera, někdejšího krále londýnského podsvětí. Sluší jí to coby pánovi?

Držitelka ceny Thálie v oboru opera kývla na nevšední nabídku bratrů Cabanových a zúčastní se velkého kabaretního revue s názvem Wanted.

To se bude v dubnu sedmnáctkrát hrát ve velkém sále Lucerny a Dagmar, která s operou procestovala celý svět, se už teď těší.

„Nikdy jsem nebyla typická operní pěvkyně a nikdy mi nestačilo vyjadřovat se ‚pouze‘ hlasem. A toho bych chtěla docílit i v naší plánované kabaretní revui - být zcela ve službách této úžasné muziky a vícedimenzionálního žánru,“ řekla Pecková, podle níž je občas podceňovaný kabaret docela náročnou disciplínou.

„Jedna melodie je krásnější než druhá. Příběh anglického podsvětí mě nadchnul právě hudbou Kurta Weilla a lyrikou Brechta, jehož podtext je těžko přeložitelný,“ dodala Pecková.

Tvůrci slibují show pro jednadvacáté století, kde budou hodně hrát prim efekty včetně projekce, hry světel nebo výrazný tanec.

„Připravuje se něco úžasného, co v Česku ještě nebylo,“ slibují producenti s tím, že do kabaretu se podařilo zlanařit i další znělá jména, jako jsou Jiří Hájek, Jan Kučera, Marta Trpišovská nebo Michal Vodenka a také hudební uskupení Epoque Quartet & Orchestra a Miroslav Hloucal Jazz Band. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků