Den pro děti z dětských domovů uspořádala už podesáté.

Den pro děti z dětských domovů uspořádala už podesáté. Michaela Feuereislová

Je náhradní mámou stovkám dětí bez domova. Proč si Hanka Kynychová sama neadoptuje sirotka?

Už podesáté uspořádala Hanka Kynychová (55) bohulibou akci Hejbejte se a zpívejte, na které podporuje talentované děti z dětských domovů. Nás zajímalo, jestli někdy neuvažovala, že by si sama osvojila dítko bez rodiny.

„Přemýšlela jsem o tom na počátku, když jsem s tímto projektem přišla. Pak jsem ale došla k závěru, že povahy těchto dětí jsou komplikované. Myslím si, že při svém zápřahu bych nedokázala další dítě zvládnout a věnovat se mu tak, jak by si zasloužilo,” vysvětlila nám na akci maminka osmnáctiletého Filipa a devítiletých dvojčat Sofie a Alexandry. „Budu ráda, když budu mít dostatek sil na svou stávající rodinu, na svou práci jako cvičitelka i na tu charitativní.”

Hanka je hrdá na to, že pořádá už desátý ročník této bohulibé akce. „Když jsem dělala první ročník, tak jsem měla moje holky, dvojčata, v břiše. Dnes jsou tady se mnou a kamarádí se s dětmi z dětských domovů. Jsem ráda, že moje děti se naučí, že je v životě nadstavba mít úplnou rodinu a chtěla bych, aby si tento model uchovaly a vychovaly v něm i svoje děti,” říká Hanka Kynychová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků