Den pro děti z dětských domovů uspořádala už podesáté.

Den pro děti z dětských domovů uspořádala už podesáté. Michaela Feuereislová

Je náhradní mámou stovkám dětí bez domova. Proč si Hanka Kynychová sama neadoptuje sirotka?

23. prosince 2016 12:46

Už podesáté uspořádala Hanka Kynychová (50) bohulibou akci Hejbejte se a zpívejte, na které podporuje talentované děti z dětských domovů. Nás zajímalo, jestli někdy neuvažovala, že by si sama osvojila dítko bez rodiny.

„Přemýšlela jsem o tom na počátku, když jsem s tímto projektem přišla. Pak jsem ale došla k závěru, že povahy těchto dětí jsou komplikované. Myslím si, že při svém zápřahu bych nedokázala další dítě zvládnout a věnovat se mu tak, jak by si zasloužilo,” vysvětlila nám na akci maminka osmnáctiletého Filipa a devítiletých dvojčat Sofie a Alexandry. „Budu ráda, když budu mít dostatek sil na svou stávající rodinu, na svou práci jako cvičitelka i na tu charitativní.”

Hanka je hrdá na to, že pořádá už desátý ročník této bohulibé akce. „Když jsem dělala první ročník, tak jsem měla moje holky, dvojčata, v břiše. Dnes jsou tady se mnou a kamarádí se s dětmi z dětských domovů. Jsem ráda, že moje děti se naučí, že je v životě nadstavba mít úplnou rodinu a chtěla bych, aby si tento model uchovaly a vychovaly v něm i svoje děti,” říká Hanka Kynychová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků